Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Dostępność medycznej marihuany w listopadzie i grudniu

dostępność medycznej marihuany

Dostępność medycznej marihuany nie raz spędzała pacjentom sen z powiek. Jak sytuacja wygląda na chwile obecną? Do końca tego roku suszu nie powinno zabraknąć mimo, że obecnie hurtownie i apteki zaopatrywane są w susz tylko jednego producenta. Kolejna firma przenosi produkcje do Europy. Czy to zapewni ciągłość dostaw?

Dostępność medycznej marihuany w listopadzie i grudniu

Na chwile obecną dostępny jest susz od Aurory. W aptekach możemy nabyć dwa produkty tego producenta: Aurora Cannabis Flos 20/1 (20% THC, <1% CBD) oraz Aurora Cannabis Flos 22/1 (22% THC, <1% CBD).

Od Aurora Polska dowiedzieliśmy się, że w ciągu następnych miesięcy dwóch w/w produktów nie powinno zabraknąć.

Cena w obu przypadkach na chwile obecną wynosi ok. 700 zł za 10 gramów

Aurora uruchomiła w zeszłym miesiącu promocję na swój produkt Aurora Cannabis Flos 20/1 (20% THC, <1% CBD), mimo, iż promocyjna cena  była ustalona tylko do końca października to w niektórych aptekach nadal można nabyć susz w obniżonej cenie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz T U T A J.

Niedostępny będzie natomiast susz Red No 2 (19% THC, <1 % CBD) od Spectrum Therapeutics (Canopy).

W związku z przeniesieniem produkcji suszu konopi medycznych z upraw kanadyjskich na uprawy duńskie dostawy surowca Cannabis sativa L. Red No 2 zostaną ograniczone. Ostatnia partia surowca, która pojawiła się w Polsce na przełomie października i listopada była ostatnią w tym roku.

-informuje Natalia Gajos ze Spectrum Therapeutics / Canopy

Niestety nie widomo kiedy konkretnie Red No 2 pojawi się ponownie w aptekach.

Canopy przenosi produkcję z Kanady do Danii

We Wrześniu tego roku informowaliśmy o tym, że kanadyjska Aurora przenosi część produkcji do Europy, a konkretnie do Danii. Powodem decyzji ma być lepsze zabezpieczenie logistyki co w efekcie ma przełożyć się na gwarancję stałych dostaw produktów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz T U T A J.

Otrzymaliśmy informację, że kanadyjska firma Canopy, która dystrybuuje w Polsce medyczną marihuanę pod marką Spectrum Therapeutics, również uruchomi uprawy w Danii.

W związku z uruchomieniem fabryki w Danii firma Canopy Growth Polska podjęła wszelkie prace związane z rejestracją kolejnych odmian suszu konopi medycznych o różnych odmianach i stężeniach kannabinoidów.  Liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować zarówno lekarzom, jak i pacjentom naszą poszerzoną ofertę produktów.

-poinformowała nas Natalia Gajos z Canopy

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie dostępność naszego produktu Red No 2 spadła, wycofany został też z dystrybucji nasz susz o zbilansowanej zawartości THC i CBD za wszelkie niedogodności przepraszamy i liczymy na zrozumienie.

Przeczytaj także: Różnice pomiędzy marihuaną medyczną i rekreacyjną

1 Comment
  1. Orange kiss 4 lata ago
    Reply

    7 stów za dychę palenia… Czy to nie dociera do polityków? Polska produkcja zrewolucjonizowałaby polskie rolnictwo.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać