Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Kostrzyn n. Odrą: Blisko 3 kg marihuany przemycane w oponach

3 kg marihuany

Wiedza operacyjna policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp doprowadziła do ujawnienia i zabezpieczenia blisko 3 kg marihuany, które były ukryte w kołach przewożonego w przyczepie samochodu. Zatrzymany do sprawy 47-letni mężczyzna usłyszał zarzuty przemytu narkotyków na teren Polski. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali w Kostrzynie nad Odrą ciężarówkę z przyczepą, w której przewożono 2 auta. Tzw. wiedza operacyjna, którą posiadali śledczy pozwalała na założenie, że w jednym z przewożonych aut może być przemycana duża ilość narkotyków.

3 kg marihuany w oponach

Zestaw pojazdów zatrzymano do kontroli drogowej i przeszukano. Uwagę śledczych wzbudziły przednie koła sportowego BMW, które podczas sprawdzenia okazały się cięższe niż tylne. Po ich zdjęciu okazało się, że w oponach ukryte są worki z suszem roślinnym.

W sumie z opon wyciągnięto 13 woreczków z suszem, których łączna waga wynosiła 2,8 kilograma. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że ujawnioną substancją jest marihuana.

Według policji rynkowa wartość zabezpieczonego suszu to blisko 150 tysięcy złotych, zapewne mają na myśli detal ale nawet w tym przypadku wartość jest zawyżona.

Do sprawy zatrzymano 47-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty związane z przemytem znacznej ilości substancji odurzających oraz przerobienia dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

3 kg marihuany

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać