Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Rząd Irlandii zatwierdził produkty Aurora Cannabis

rząd Irlandii zatwierdził produkty Aurora Cannabis

Jak ogłosił w tym tygodniu Kanadyjski gigant, rząd Irlandii zatwierdził produkty Aurora Cannabis, którzy jako pierwszy uzyskali zezwolenie na wprowadzenie swojego produktu na bazie medycznej marihuany w tym kraju.

Licencjonowany Kanadyjski producent – Aurora Cannabis – otrzymał zielone światło od Irlandzkiego Departamentu Zdrowiana import oraz sprzedaż olejków o wysokiej zawartości CBD. Producent z kolei promuje swoją aprobatę jako drugi produkt marki Aurora Cannabis z konopi indyjskich, który został zatwierdzony przez rząd Irlandii.

Irlandia, która historycznie zajmowała konserwatywne stanowisko w sprawie konopi indyjskich i innych narkotyków, dopiero niedawno rozważyła usunięcie zakazu stosowania marihuany medycznej, choć wciąż w bardzo ograniczonym zakresie.

Państwo te stworzyło pięcioletni projekt pilotażowy program dostępu do konopi medycznych (MCAP), który został zatwierdzony i wszedł w życie na początku tego roku. Projekt dotyczy tylko tych pacjentów, których dotychczasowe formy leczenia faktycznie nie przynosiły pożądanych rezultatów.

„Aurora z przyjemnością pomaga pacjentom, którzy szukają leczenia za pomocą wysokiej jakości marihuany medycznej z certyfikatem EU-GMP (dobrej praktyki produkcyjnej) w Irlandii”,

– powiedział Shane Morris, główny producent Aurora Cannabis

„Jesteśmy bardzo dumni z bycia jednym z pierwszych zatwierdzonych dostawców marihuany medycznej w ramach MCAP”

– dodał dr Morris.

Na początku tylko pacjenci z jedną z trzech diagnoz będą mogli kwalifikować się do programu medycznego. Diagnozy te obejmują ciężkie nudności lub wymioty spowodowane chemioterapią, padaczki lekooporne czy spastyczność spowodowaną stwardnieniem rozsianym. Aby zakwalifikować się do programu, pacjenci będą potrzebować recepty od lekarza, a marihuanę będą mogli nabyć wyłącznie z aptek posiadających licencję na jej sprzedaż

„Chcemy docenić wysiłki wielu osób, zwłaszcza pacjentów i lekarzy, którzy prowadzili kampanię na rzecz dostępu do tych leków. Będziemy nadal ściśle współpracować ze wszystkimi stronami i agencjami państwowymi, aby ułatwić dalszą dostępność.”

– oznajmił Morris

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać