Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Agata Młynarska chce się leczyć marihuaną

Agata Młynarska chce się leczyć marihuaną, znana dziennikarka od lat cierpi na nieswoiste zapalenie jelit. Z tego właśnie powodu, kilka tygodni temu trafiła do szpitala z ogromnym bólem brzucha. W szpitalu okazało się, że powodem boleści są problemy z jelitami. Gdy jej stan zdrowia się ustabilizował, dziennikarka na swoim Instagramie napisała, że sytuacja była na tyle dramatyczna, iż jej życie było zagrożone. Napisała też o leczeniu marihuaną.

Na jej profilu na Instagramie czytamy:

To jest mój zestawik codzienny:) Najbardziej nie lubię tych trzech białoczerwonych- to steryd. W chorobach autoimmunologicznych medycyna tradycyjna w leczeniu przewlekłym oferuje dość niewiele. Sterydy, leki autoimmunosupresyjne lub leczenie biologiczne. Nie są to niestety rozwiązania, które leczą przyczynę. Dlatego tak ważne jest otwarcie na badania nad marihuaną medyczną, która dołączona do terapii daje znakomite rezultaty. Trafiłam na szczęście na światłych lekarzy, którzy nie odcinają się od takich rozwiązań. Olej cbd włączyłam już od pewnego czasu i być może dlatego teraz wykałapućkałam się w miarę szybko, utrzymując nie najgorszą formę. Nie wolno bagatelizować tej wiedzy i koniecznie trzeba szukać rozwiązań wspierających leczenie konwencjonalne. Dziś moją rozpustą będzie ryba z grilla, na którą cieszę się jak dziecko. Życie to sztuka akceptacji,wyborów i wykluczeń.

Dziennikarka słusznie zauważa, iż leczenie oparte na środkach sterydowych to likwidowanie jedynie objawów, a nie leczenie przyczyny choroby. Dodajmy, że używanie sterydów ( a właściwie steroidów) niesie za sobą szereg negatywnych skutków ubocznych, a oparta na nich terapia stosowana jest tylko wtedy gdy korzyści z niej płynące są większe aniżeli spowodowane steroidami szkody w organizmie. Leczenie oparte na konopiach nie ma negatywnych skutków ubocznych, może natomiast pozytywnie wpłynąć na nastrój, apetyt czy lepszy sen. Niestety ludzie u władzy w tym kraju, zdają się tego nie dostrzegać, mamy nadzieje, iż szybko się ockną gdyż przez ich postawę i decyzje dziesiątki tysięcy pacjentów pozbawiona jest tego wspaniałego, naturalnego leku.

Wpis dziennikarki na jej Instagramie. Pojawiło się sporo komentarzy mówiących o zaletach medycznej marihuany, społeczeństwo jest co raz bardziej świadome jaka moc drzemie w tej roślinie, to cieszy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać