Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Zlikwidowano dużą plantację marihuany – prawie 2000 krzaków

W lesie pod Białymstokiem funkcjonariusze CBŚP odkryli sporych rozmiarów plantację konopi indyjskich, na której rosło 1840 krzaków. Policjanci znaleźli także „szkółkę”, z której sadzonki przenoszone były do uprawy w lesie. Oprócz tego przechwycono ponad 21 kilogramów wysuszonej marihuany.

Funkcjonariusze białostockiego CBŚP ustalili, że na ich terenie działa grupa wytwarzająca marihuanę na dużą skale. Zajmowali się tym młodzi mężczyźni w wieku 28 do 35 lat. Ustalono, że dysponują sprzętem do domowej uprawy konopi oraz gdzie znajdują się wynajmowane przez nich posesje. W jednej z nich ujawniono uprawę sadzonek, które do pewnego momentu rosły pod lampami aby następnie trafić na uprawę zewnętrzną.

W akcji zatrzymania plantatorów, policjantów CBŚP wspierali funkcjonariusze KWP Białystok oraz podlaskiego KAS. Ci ostatni w akcji użyli psa wyszkolonego do poszukiwania narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali kilka mieszkań i domów na terenie woj. podlaskiego. Na jednej z posesji znaleźli piwnicę, wyposażoną w profesjonalny sprzęt do uprawy konopi indyjskich oraz ponad 100 krzewów konopi. Policjanci odnaleźli także dobrze ukrytą plantację w lesie koło Białegostoku. To na nią trafiały rośliny uprawiane w początkowej fazie życia pod lampami. Na plantacji znaleźli oraz zabezpieczyli 1840 krzewów konopi indyjskich.

Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy prowadzili uprawy. Po przeszukaniu ich domów policjanci znaleźli ponad 21 kg gotowego suszu. Wszyscy trzej usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać