Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Jak sprawdzić, czy marihuana jest zanieczyszczona

Jednym z największych i prawdopodobnie najsilniejszych argumentów przemawiających za legalizacją marihuany jest fakt, że legalizacja pozwala odebrać przemysł z rąk zorganizowanych grup przestępczych, a zamiast tego, produkować kontrolowany, niezawodny produkt wysokiej jakości. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić jak sprawdzić, czy marihuana jest zanieczyszczona.

To wspaniała wiadomość dla każdego, kto mieszka w okolicy, gdzie sprzedaż konopi jest legalna i kontrolowana. Niestety ogromna większość użytkowników marihuany na świecie wciąż stoi w obliczu prohibicji, co oznacza, że mogą kupować trawkę tylko ze źródeł niezbyt godnych zaufania.

Jednym z największych problemów użytkowników marihuany na nielegalnym rynku, oprócz oczywistych problemów prawnych, jest jakość kupowanego produktu. Na obszarach, na których sprzedaż konopi jest nadal nielegalna, nie można nie zauważyć „zanieczyszczonego towaru”.

Jak sprawdzić, czy marihuana jest zanieczyszczona?

Marihuana może być skażona na wiele sposobów. Zanieczyszczona marihuana nazywana jest często „walonką„, „żenionką„, „glonem” czy „piaskowcem” (grit weed).

„grit weed” to powszechnie stosowana nazwa skażonej konopi. Odnosi się ona do każdego rodzaju marihuany, która została zmieszana z jakąś obcą substancją, nadającą jej szorstką lub piaszczystą konsystencję.

Grit jest zwykle spryskiwane czymkolwiek, od lakieru do włosów po cukier, drobne cząstki szkła lub krzemionki, w celu zwiększenia jej masy. Pojawiają się też doniesienia o ludziach, którzy dodają do trawy proszku do prania, sody oczyszczonej aby wydawało się, że produkuje ona dużo trichomów(gruczołów produkujących żywicę). To już tajemnica Twojego osiedlowego Panoramixa.

Niektórzy handlarze podobno przechowują wcześniej „ożenioną” trawę w zamkniętym pojemniku z serem, skórkami owocowymi lub spryskują słodkimi perfumami, aby odtworzyć popularny aromat znanych gatunków marihuany!

Często zdarza się też, że nieuczciwi spryskują trawę tzw. brixem. Kwiat spryskany tym specyfikiem dla niedoświadczonego oka sprawia wrażenie mocno oblanego żywicą topka. Jeśli Twój towar wydaję się zbyt „konkretny” wystarczy, że potrzesz nim mocniej o białą kartkę – jeśli pozostaje na niej czarny osad, masz pewność, że obcujesz właśnie z brixem.

Konopie indyjskie mogą również zostać zanieczyszczone, gdy nie zostaną prawidłowo wypłukane. Płukanie jest to proces polegający na przepuszczaniu dużych ilości wody przez glebę kwitnących roślin konopi indyjskich w celu wypłukania związków chemicznych z gleby i roślin. Rośliny są zwykle „flushowane” tuż przed zbiorem.

Chociaż płukanie jest uważane przez większość hodowców za niezbędny proces, niektórzy mogą go pominąć i doprowadzić do wyhodowania marihuany o bardzo gorzkim, chemicznym smaku i zapachu.

Ponadto, marihuana może być również skażona przez połączenie z innymi, często mocniejszymi narkotykami. Chociaż nie jest to zbyt powszechne, niektórzy handlarze dodają do trawy trochę mocnych narkotyków, aby ukryć złą jakość swojej marihuany. Niektórzy celowo dodają do trawy dopalaczy, aby uzyskać „mocniejszy towar”.

Zagrożenie płynące z zanieczyszczonej trawy

Niebezpieczeństwo przyjmowania skażonej trawy jest oczywiste. Większość substancji używanych do zwiększenia mocy lub zapachu trawy (np. piasek, szkło, krzemionka, detergent do prania) są zazwyczaj bardzo toksyczne lub mogą wywołać inne zdrowotne problemy

To samo dotyczy substancji chemicznych, które zanieczyszczają trawę, jeśli nie została prawidłowo wypłukana. Często zdarza się, że hodowcy konopi (szczególnie ci pracujący na czarnym rynku) używają chemikaliów w celu zwiększenia wydajności swoich roślin lub ochrony przed szkodnikami lub pleśnią.

Jeśli rośliny nie są prawidłowo wypłukane, te chemikalia pozostają w materiale roślinnym i mogą dostać się do organizmu za pośrednictwem płuc (podczas palenia) lub układu trawiennego (podczas spożywania konopi indyjskich).

Ponadto, wszelkie cięższe narkotyki  zmieszane z twoją marihuaną mogą wywołać efekty uboczne, na które możesz nie być przygotowany, a co za tym idzie, chęć chilloutu przeobrazi się w tak zwanego „bad tripa”.

Jak rozpoznać skażenie marihuany

Jest praktycznie niemożliwe, aby wykryć zanieczyszczenia chemiczne w marihuanie, chyba że masz dostęp do laboratorium naukowego. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na przetestowanie marihuany, aby upewnić się, że Twój towar nie jest „gritem”

Zacznij od obejrzenia swojej trawki pod lupą i zwracaj uwagę na większe kryształy, zwłaszcza wzdłuż łodyg. Spróbuj też rozetrzeć trawę między palcami, aby wyczuć wszelkie grudki jak piasek, szkło lub cukier, które mogły zostać dodane do twojej trawy.

(marihuana spryskana lakierem do włosów w przybliżeniu)

Następnie zrób trochę kiefu albo przez zmielenie trawki w młynku wyposażonym w chwytacz kiefu albo poprzez pocieranie go o pończochy lub jedwab.

Następnie ułóż kief na czystej powierzchni, przyciśnij go szklanką i sprawdź czy nie słyszysz odgłosów drapania lub pękania. Dźwięki te oznaczają, że trawka zawiera małe cząstki szkła lub krzemionki. Możesz również ostrożnie pocierać kief z trawy na czystym CD i sprawdzić, czy nie spowoduje to zadrapań na dysku.

Sprawdź też zapach swojej marihuany. Umieść ją w słoiku lub w czystej torebce plastikowej, wsuń nos do środka i weź głęboki oddech, wyczuwając dziwne zapachy, których nie powinno tam być (na przykład perfumy). Trawa wysokiej jakości powinna mieć czysty zapach.

Możesz także spalić małą próbkę trawki i zbadać zapach i smak dymu. Dobrej jakości trawka powinna mieć dobry smak i zapach. Jeśli zauważysz jakiś dziwny, wyraźnie chemiczny zapach / smak, sugerujemy ostrożność.

Ostatnim sposobem sprawdzenia chwastów pod kątem zanieczyszczenia jest zbadanie popiołu ze skręta. Zanieczyszczona marihuana zwykle tworzy twardy popiół (szczególnie w kolorze czarnym), który pozostaje na miejscu, gdy dotykasz skrętem do krawędzi popielniczki. Im bardziej siwy i delikatniejszy jest popiół, tym czystsza jest twoja trawka.

Oczywiście kwestia skażonej marihuany pojawia się w miejscach, gdzie konopie indyjskie są nielegalne i niekontrolowane. Ponieważ jednak coraz więcej krajów na całym świecie zmienia swoją politykę dotyczącą medycznego i rekreacyjnego używania konopi indyjskich, użytkownicy mogą mieć nadzieję na uzyskanie dostępu do produktu o wyższej jakości.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać