Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Ostrów: Szukali zaginionej kobiety, znaleźli plantację marihuany

plantacja marihuany ostrów

W Ostrowie Wielkopolskim przez dwie doby trwała akcja poszukiwawcza 80 letniej kobiety, która wyszła z domu i już do niego wróciła. Poszukiwania odbywały się w mieście oraz na pobliskich łąkach i lasach, które przeczesywano za pomocą drona. Operatorzy, którzy szukali zaginionej kobiety, znaleźli plantację marihuany.

Od 48 godzin trwała akcja poszukiwawcza zaginionej 80 latki, która 2 dni wcześniej wyszła z miejsca zamieszkania. Kobieta nie wracała do domu przez kilka godzin oraz nie było z nią żadnego kontaktu, co wcześniej się nie zdarzało. Ogłoszono więc akcję poszukiwawczą i docelowo udało się ją odnaleźć niedaleko jej miejsca zamieszkania.

W międzyczasie do akcji dołączyli się miejscowi operatorzy dronów. Z lotu ptaka przeczesywali oni pobliskie, zalesione tereny oraz łąki. Operator, który swoje poszukiwania odbywał nad łąkami przy Piaskach-Szczygliczka zlokalizował nietypowo zagospodarowany teren.

Na zdjęciach wykonanych przez drona dostrzec wykarczowane pośród trzcin poletko. Po zbliżeniu się do „ogródka” okazało się, że uprawiane rośliny są niczym innym jak konopiami indyjskimi. Rośliny rosły w donicach, które ustawione były na wcześniej dostarczonych na miejsce paletach – prawdopodobnie teren jest podmokły.

Niestety operator drona nie zostawił poletka w spokoju i poinformował odpowiednie służby o jego znalezieniu. Policja po chwili znalazła się na miejscu i zabezpieczyła plantację na której uprawiane były konopie indyjskie – łącznie 50 sztuk. Rośliny z ostały przesłane do laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policja ustala do kogo należała plantacja.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać