Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Sprostowanie artykułu o Wolnych Konopiach i spółce Spectrum Cannabis

Spectrum Cannabis

Artykuł „Czy Wolne Konopie szantażują Spectrum Cannabis” opublikowany w zeszły wtorek wywołał sporą burzę. Zarzucono mi celowe oczernianie stowarzyszenia, stronniczość oraz trzymanie strony korporacji, a nie pacjentów. Z żadnym z tych zarzutów nie mogę się zgodzić. Dlatego postanowiłem napisać sprostowanie do wspomnianego artykułu.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że artykuł zamieszczony na łamach portalu WeedNews nie różnił się od artykułów zamieszczonych na różnych innych portalach, z tym, że ja nie podałem sugerowanej przez Spectrum przyczyny natomiast napisałem jak mogło to wyglądać w mojej opinii zaznaczając, iż nie ma pewności, że tak było. Nie miałem na celu atakowania stowarzyszenia i jeżeli ktoś to tak odebrał to przepraszam. Miałem na celu jedynie pokazanie, iż w tym przypadku WK postanowiło załatwić sprawę z sposób niewłaściwy mimo tego, iż mają rację. Poparłem to przykładem innego niewłaściwego zachowania. Mimo, iż to co napisałem nie rozmija się z prawdą faktycznie mogłem się powstrzymać od pisania o innych sprawach, darować sobie prywatne wycieczki i skupić się na tylko tej jednej za co czytelników przepraszam. Miałem na celu jedynie dobro pacjentów.

Kwestia wątpliwej jakości suszu pojawia się od jakiegoś czasu. Też miałem okazję widzieć susz od Spectrum i już na pierwszy rzut oka wzbudził on moje wątpliwości. Jednak skoro po tylu latach czekania na możliwość legalnego leczenia się marihuaną, po tym jak udało się zmienić ustawę i wprowadzić procedury uważam, że należy ich przestrzegać w obie strony. Stowarzyszenie Wolne Konopie mówi, iż nie chcieli zgłosić sprawy do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego bo to mogłoby doprowadzić do wycofania leku, a tym samym zaszkodzić pacjentom. Po pierwsze, jeśli produkt jest wadliwy to tak – należy go wycofać ze względu na dobro pacjentów właśnie. Po drugie powinni stanowczo odradzić pacjentowi tę drogę, którą niestety poszedł. Skoro chciał sprawę nagłośnić to z pewnością zainteresowałby się nią GIF. Efekt? Reklamacja nie doszła do skutku, a Spectrum złożyło zawiadomienie na policję.

Uważam, że Wolne Konopie mają rację i coś należy zrobić ze słabą jakością suszu od Spectrum (jeżeli jest partia nie spełniająca wymogów należy ją wycofać). Jednak uważam, że tak jak w przypadku każdego innego leku należy się trzymać procedur reklamacyjnych.

Nie jestem, jak to kilka osób sugeruje, przeciw pacjentom. Nie jestem też za Spectrum. Też uważam, że powinna być możliwość uprawy własnego lekarstwa w domu bądź miejscu zrzeszającym pacjentów. Jednak nawet kiedy już do tego dojdzie to pamiętajmy, że nie każdy będzie miał możliwości uprawy i dla takich osób susz musi być sprzedawany w aptekach, jako lek. Jako lek jest obwarowany przepisami i wymogami standardów. czekaliśmy na to latami więc czemu teraz sami nie możemy przestrzegać przepisów i procedur gdy coś jest nie tak?

Niestety po opublikowaniu tekstu, pewne osoby związane z WK zamiast używać argumentów i dyskutować jak normalni ludzie dopuściły się serii kłamstw i pomówień. Co napisano i jaki jest do tego mój komentarz przeczytacie TUTAJ.

2 komentarze
 1. jakub 3 lata ago
  Reply

  Ale ty jesteś bezczelny konfabulant i manipulator. Nic co piszesz nie jest prawdą, polemizujesz sam ze sobą, wymyślasz i oczerniasz. Każdy kto cię chociaż trochę poznał wie, że jesteś złodziejem, oszustem i człowiekiem o upadłej moralności i etyce. Nie życzę ci źle, ale dobrze by było gdybyś się opamiętał i nie pierdolił głupot.

  Niepozdrawiam

  • Teone 3 lata ago
   Reply

   Oj Kubuś, Kubuś, a może tak konkrety co? Kogo oczerniam? Zaraz będzie, że jeszcze kogoś okradłem co? Jedyne co potrafisz to kłamać i oczerniać, aby się samemu wybielać – tak zresztą mówią o tobie ludzie z twojego otoczenia. Zniszczyłeś wiele inicjatyw konopnych w tym kraju, zaszkodziłeś wielu ludziom, wielu oszukałeś i naciągnąłeś. Jesteś bezczelnym gnojem no ale jak się spotkamy przy jakiejś okazji to mi to wyjaśnisz, do tej pory jak mnie widzisz to milczysz, a potem sobie konfabulujesz na necie. może powiesz durniu jak naciągałeś i oszukiwałeś aktywistów co? Zresztą to ty masz opinię oszusta i krętacza, a nie ja. Kiedyś chciałeś aby było inaczej ale karma wróciła.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać