Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Wołów: W jednym z pokoi urządził uprawę konopi

Policjanci z powiatu wołowskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli ukrytą w specjalnym namiocie uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli także urządzenia do uprawy tej rośliny. Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym otrzymali zgłoszenie o dziwnym i agresywnym zachowaniu młodego mężczyzny. Miał on krzyczeć i kopać przedmioty idąc ulicą. Po podjęciu interwencji, świadkowie zdarzenia, wskazali policjantom miejsce gdzie może on mieszkać. W obawie o jego zdrowie policjanci pojechali sprawdzić całą sytuację. Młody mężczyzna w dalszym ciągu był wyraźnie pobudzony, nietrzeźwy i agresywny również w stosunku do policjantów. W wyniku podjętych na miejscu działań w jednym z pokoi mieszkania 29-latka funkcjonariusze ujawnili trzy krzewy marihuany oraz sprzęt do jej uprawy.

W związku z tym mundurowi zatrzymali podejrzanego oraz zabezpieczyli sadzonki i urządzenia służące do uprawy tych roślin.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także to czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Za uprawę i posiadanie marihuany grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Wołowie

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać