Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Włochy: Obywatele mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie w swoich domach

uprawiać konopie indyjskie

Obywatele Włoch mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie w swoich domach na użytek własny! Takie orzeczenie wydał sąd w Rzymie – dopóki ludzie nie będą przesadzali i będą zachowywać swoje uprawy na poziomie „osobistej konsumpcji” wtedy nie można ścigać ich sądowo

Jak czytamy w serwisie internationalhighlife, orzeczenie zostało wydane już 19 grudnia po tym, jak właściciel dwóch roślin konopi zwrócił się do Sądu Najwyższego z prośbą o uchylenie wyroku skazującego, ale nie on został zauważony, dopóki o sprawie nie poinformowały krajowe agencje prasowe. Ustawodawcy, którzy są pozytywnie nastawieni w kierunku legalizacji marihuany we Włoszech natychmiast z zadowoleniem przyjęli tę prośbę, mówiąc przy tym, że toruje ona drogę do możliwej legalizacji.

„Sąd otworzył drogę, teraz to zależy od nas”

– powiedział Matteo Mantero, senator z współ rządzącego Ruchu 5 Gwiazd.

Ponowne dyskusje na temat legalizacji we Włoszech

Mantero próbował już przekazać poprawkę do włoskiego budżetu na 2020 r., Wzywając do legalizacji i regulacji prawa dotyczacego konopi indyjskich. Niestety poprawka została uznana za niedopuszczalną przez senatora Maurizio Gasparri, który jest częścią konserwatywnej partii Forza Italia Silvio Berlusconiego.

„Narkotyki powodują szkody, zapomnij o ich hodowaniu lub kupowaniu w sklepach”

– powiedział w piątek Matteo Salvini, lider prawicowej partii ligowej.

Z kolei wspomniany senator z Forza Italia, sprzymierzony z partią ligową, ogłosił, że jeśli dojdzie do władzy, to anuluje absurdalny wyrok sądu.

Wciąż jednak sytuacja prawna dotycząca konopi indyjskich we Włoszech jest bardziej niż skomplikowana, a niedawne orzeczenie zdecydowanie nie czyni tego jaśniejszym. Od 2016 roku Włosi mogli legalnie używać tak zwanego „cannabis light” znanego w Polsce jako susz CBD, które zawiera głównie kannabidiol i mniej niż 0,6% THC (w przypadku włoskiego prawa).

Salvini, który był wówczas ministrem spraw wewnętrznych, próbował zamknąć wszystkie legalne sklepy z konopiami, mówiąc, że jego partia „zrobi wszystko, co w naszej mocy, aby państwo nie stało się handlarzem narkotyków”.

Przynajmniej na tę chwilę, jeśli mieszkasz we Włoszech i lubisz uprawiać konopie indyjskie na własny użytek, możesz czuć się bezpiecznie.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać