Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Sąd zezwolił pięcioletniej dziewczynce z epilepsją używać marihuany w przedszkolu

Sąd zezwolił pięcioletniej dziewczynce z epilepsją używać marihuany w przedszkolu

Santa Rosa, Kalifornia – Tymczasowo sąd zezwolił pięcioletniej dziewczynce z epilepsją używać olejku z marihuany w przedszkolu. Dziewczynka z North Bay cierpi na rzadką postać padaczki, aby pójść do przedszkola, a później szkoły, musi mieć przy sobie wyciąg z konopi indyjskich w postaci olejku.

Pięciolatka otrzymuje olejek z konopi, jeśli ma napad. Jednak tamtejszy odpowiednik kuratorium oświaty w tym dystrykcie początkowo odmówił wydania zgody na posiadanie i używanie leku na terenie placówki ze względu na prawo federalne. Jednak tymczasowa decyzja sądu w tej sprawie cofnęła tę decyzję i czasowo zezwoliła dziewczynce posiadać niezbędny do normalnego funkcjonowania lek. -Teraz rodzina walczy i oczekuje się kolejnej decyzji sędziego w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.-

Brooke Adams

ma 5 lat i jest podobna do wielu innych dzieci. Lubi swoje zabawki i uwielbia spędzać czas z rówieśnikami. Ale w przeciwieństwie do innych dzieci, Brooke ma zespół Dravet, rzadką postać epilepsji lekoopornej. Dla Brooke, najważniejszą rzeczą, która pomaga zatrzymać te napady, jest olejek z konopi indyjskich zawierajacy THC.

„Ona potrzebuje THC, które faktycznie uspokaja jej ciało oraz mózg i zatrzymuje napad.”

powiedziała matka, Jana Adams.

Tymczasowa decyzja sądu

Przedszkole zaczęło się dla Brooke w połowie tego miesiąca. Dzięki tymczasowej, wydanej na okres dwóch miesięcy, decyzji sądu dziewczynka może posiadać i w razie konieczności używać leku na terenie placówki. Dystrykt początkowo twierdził, że ze względu na federalne prawo antynarkotykowe nie będzie mogła sprowadzać do szkoły olejku zawierającego THC, co niestety uniemożliwiłoby jej uczęszczanie do przedszkola. Jej mama ma nadzieję, że wyrok sędziego jest krokiem we właściwym kierunku.

To zmieniło nasze życie

Brooke otrzymuje olejki konopne, które oprócz THC zawierają CBD i THCA, dwa razy dziennie w domu. Jeśli dostanie ataku w szkole, jej osobista pielęgniarka umieści olej za wargą. Bez tego oleju jej napady mogły trwać nawet do 3 godzin.

„Teraz, z marihuaną na pokładzie, jej ataki trwają od 3 do 4 minut i nie musimy dzwonić po karetkę,”

powiedziała Jana.

„Żadnych podróży pogotowia. Żadne pobyty w szpitalu. To zmieniło nasze życie.”

Oczekuje się, że sędzia, który będzie w tej sprawie orzekał w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, wyda bardziej trwały wyrok w tej sprawie, ale mama dziewczynki twierdzi, że będzie gotowa do apelacji, jeśli decyzja nie bedzie na ich korzyść. Mówi, że nigdy nie spodziewała się walczyć o medyczną marihuanę.

„Chodzimy do kościoła” – powiedziała Jana – „Jesteśmy Mormonami i nawet nie pijemy alkoholu”.

Jednak jak zaznacza –  medyczna marihuana robi to, czego inne leki nie były w stanie zrobić – pomaga jej córce.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać