Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Kolejny gigant, producent Johnnie Walker’a i Smirnoffa zainteresowany marihuaną

Kolejny gigant, producent Johnnie Walker'a i Smirnoffa zainteresowany marihuaną

Akcje spółek konopnych, producentów legalnej marihuany, zyskały w piątek po kilkanaście procent po tym jak ujawniono, iż kolejny gigant, producent Johnnie Walker’a i Smirnoffa zainteresowany marihuaną i inwestycjami w ten sektor.

Akcje marihuanowe poszybowały w piątek, po raporcie w którym czytamy, że Diageo PLC, producent takich marek jak Johnny Walker czy Smirnoff, rozmawia z co najmniej trzema kanadyjskimi producentami konopi indyjskich i ma zamiar zainwestować w jedną z nich.

Reakcja giełdy

W piątek akcje Cronos Group zyskały 16 proc, Tilray 15 proc. a Canopy Growth Corp. 8,3 proc. podczas gdy indeks S&P 500 wzrósł zaledwie o 0,6 proc. Potencjalna współpraca między branżą alkoholową bądź farmaceutyczną to jak Święty Graal dla kanadyjskich producentów legalnej marihuany, którzy w takich inwestycjach widzą możliwość szybkiego rozwoju. Podobnej reakcji giełdy można się spodziewać za każdym razem gdyż giganci alkoholowi dysponują ogromnymi realnymi środkami na inwestycje.

Branża z ogromnym potencjałem

Nieco ponad dwa tygodnie temu, Constellation Brands, amerykański producent piwa i wina, poinformował o zwiększeniu udziałów w firmie Canopy z 10 proc. do 38 proc. i jak podaje Bloomberg powołując się na dwa anonimowe źródła, planowana kwota inwestycji to 4 miliardy dolarów. Inny producent piwa, firma Molson Coors Brewing również zasygnalizowała chęć współpracy z branżą konopną.

„Jeśli jesteś prezesem firmy zajmującej się produkcją napojów alkoholowych i jeśli wybierasz się akurat na zgromadzenie akcjonariuszy lub na spotkanie pracowników, gwarantuję, że pierwsze pytanie, które padnie, będzie brzmiało: Jaka jest nasza strategia dotycząca marihuany?”

Mówił w wywiadzie dyrektor generalny Canopy Bruce Linton.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać