Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Przegląd odmian: Blueberry czyli owocowy klasyk

blueberry

Blueberry to legendarna odmiana znana wszystkim miłośnikom konopi. Powstała w latach ’70 ubiegłego wieku, jednak jej największa popularność rozpoczęła się na przełomie wieków. Znana jest przede wszystkim ze swojego smaku i aromatu, a także tendencji do barwienia się na fioletowo, dzięki czemu geny Blueberry były wielokrotnie używane do tworzenia nowych odmian.

Przegląd odmian: Blueberry czyli owocowy klasyk

Za stworzenie tej hybrydy ze zdecydowaną przewagą indica (ok. 80-20) odpowiada breeder DJ Short, dlatego jej oryginalna nazwa to „DJ Short Blueberry”. Powstała ze Skrzyżowania Afghani z Highland Thai (Juicy Fruit) i Purple Thai.

Odmiana stworzona przez DJ Shorta w latach ’70 ubiegłego wieku. Jednak jej popularność bardzo urosła dopiero na przełomie wieków kiedy to w roku 2000 wygrała Cannabis Cup w kategorii „Najlepsza indica”. Jednak była to genetyka stworzona przez High Noon. Z kolei Blueberry od Dutch Passion zdobyło 3. miejsce na Cannabis Cup 2002.

W uprawie Blueberry zachowuje się jak typowa roślina z genetyką indica. Rośliny są dość niskie rzadko przekraczając metr, kwiaty natomiast gęste i zbite, okres kwitnienia to 8 do 9 tygodni.

W drugiej połowie kwitnienia rośliny mają tendencję do przybierania fioletowo – niebieskich barw, zarówno kwiaty jak i liście, sprzyja temu niższa temperatura w ostatnich tygodniach uprawy.

W działaniu natomiast wykazuje działanie odprężające, poprawiające nastrój i podnoszące na duchu. Pacjenci chwalą sobie odmianę za łagodzenie stresu, a także działanie przeciwbólowe, zawiera 18-24% THC.

Odmiana pachnie borówkami, w smaku także przywodzi na myśl owoce leśne.

Blueberry od różnych producentów oraz inne odmiany, które powstały z tej gej genetyki możesz znaleźć T U T A J

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać