Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Luksemburg jest na drodze do legalizacji marihuany

na drodze do legalizacji marihuany
Czy Luksemburg jest na drodze do legalizacji marihuany? Niedawny raport dziennika „Tageblatts” informuje, że niebiesko-czerwono-zielony rząd Luksemburga, uzgodnił w trakcie negocjacji koalicyjnych, kwestie legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. 5 grudnia zostanie zawarta ostateczna umowa koalicyjna w tej sprawie.

Sytuacja polityczna

W Luksemburgu Zieloni postulowali legalizacje marihuany już w 2013 roku. W tamtym czasie nie było to politycznie możliwe do zrealizowania z socjalistycznym LSAP i Partią Demokratyczną (DP). Dziś podejścia liberalizacyjne związane z konopiami można znaleźć w programach wyborczych wszystkich trzech partii koalicyjnych.
Po tym, jak konopie indyjskie zostały dopuszczone do użytku medycznego w ubiegłym roku, a skuteczna petycja obywatelska również wezwała rząd do legalizacji konsumpcji rekreacyjnej, sprawy nabrały tempa. Bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie stopniowej, terminowej legalizacji marihuany w Luksemburgu.

Kolejne kroki

Zanim 5-go grudnia umowa koalicyjna zostanie sfinalizowana, zostanie omówiony plan dotyczący postępowej polityki konopnej. Zaplanowano na niego trzy kolejne przesłuchania, niedawne głosy przeciwne liberalizacji tamtejszego prawa od dawna milczą. Nie jest zatem jasne, jak dokładnie będą wyglądały kolejne kroki i kiedy temat ten znajdzie się w porządku obrad parlamentu.
 
Jednak sam fakt, iż wszystkie partie koalicyjne zgadzają się, że zmiany i liberalizacja prawa są konieczne, z pewnością należy ocenić jako pozytywny.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać