Świat Palaczy Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

PiS rozważa legalizację marihuany na wzór Niemiec? Odbyły się konsultacje.

PiS rozważa legalizację marihuany

PiS rozważa legalizację marihuany na wzór Niemiec? W środę odbyły się konsultacje w tej sprawie z niemieckimi politykami, po których przedstawiciele rządu podzielili sie ciekawymi przemyśleniami na ten temat. Polska jest drugim krajem, który po ogłoszeniu przez Niemcy planu legalizacji zainteresowana jest, aby podobne rozwiązania wprowadzić u siebie. Jakiś czas temu taki sam zamiar ogłosili Czesi. Pamiętajmy, że to właśnie PiS zalegalizował medyczne konopie. Czy teraz zioło pojawi się na sztandarach wyborczych PiS tak jak miało to miejsce podczas ostatnich wyborów u naszych zachodnich sąsiadów? Oto więcej informacji.

PiS rozważa legalizację marihuany

Przedstawiciele naszego rządu wybrali się w zeszłym tygodniu do Niemiec, aby tam konsultować przyszłą politykę narkotykową obu państw.

Polski przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości przyznał, że głębokiej analizie zmiany trendu polityki narkotykowej na świecie dostrzega, iż karanie więzieniem za posiadanie, uprawę czy obrót marihuaną to jedno z największych nieporozumień jakie wydarzyło się w XX wieku.

Przedstawiciele rządu przyznali też, że obecne przepisy kompletnie nie realizują tego, o czym mówiono wprowadzając w Polsce obowiązujące do dziś przepisy – karani są nie dilerzy, a konsumenci, mimo restrykcji marihuany używa co raz więcej ludzi, mimo jednego z najbardziej restrykcyjnych praw – to u nas jest jeden z najniższych wieków inicjacji narkotykowej i wynosi on 13 lat, a marihuanę dostać łatwiej niż piwo bo na telefon dostarczą ja pod same drzwi.

Ministrowie zgodnie przyznali, że Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii tylko się przyczyniła do jej promowania, a nie przeciwdziałania.

Chcemy, aby nasze dzieci nie używały marihuany przed 18. rokiem życia. Więc dlaczego oddaliśmy w ręce bandytów to komu narkotyki będą sprzedawać? Przecież im zależy tylko na zysku i sprzedają je każdemu, w tym naszym dzieciom. Tak wygląda to na chwile obecną. Legalizacja marihuany pozwoliłaby na szerszą edukację w tym zakresie oraz obrót towarem przez licencjonowane punkty, a nie bandytów.

-mówili przedstawiciele rządu

Kolejnym przytaczanym argumentem są oczywiście pieniądze. Polscy politycy przyznali, że oni co prawda marihuany nie używają, jednak „jeżeli ktoś chce to robić to powinno zarabiać na tym państwo, a nie przestępcy” – mówią przedstawiciele Ministerstwa Finansów

Na początku wydawało się nam to nienormalne, w końcu to narkotyki. Ale po konsultacjach z mądrzejszymi ludźmi od nas wiemy, że dziś jedyny sposób na ograniczenie używania, a szczególnie przez młodzież, to właśnie legalizacja i edukacja.

-mówią przedstawiciele PiS

Sam fakt, że ktoś może spędzić kilka lat w więzieniu bo posiadał, używał czy uprawiał marihuanę jest chory. Poważnie? Niszczyć komuś życie bo ten chciał coś zażyć? Serio ktoś myśli, że więzienie jest rozwiązaniem? Jeżeli ktoś uważa, że tak – tak to ktoś taki nie powinien być politykiem ani w żaden sposób decydować o życiu innych

-mówi jeden z polityków partii rządzącej

Czy faktycznie rząd PiS jest zainteresowany takim rozwiązaniem, czy to może tylko oczko w stronę młodych wyborców gdyż na jesieni pójdą oni znów do urn w ramach wyborów? Ciężko powiedzieć, w Niemczech też początkowo mówiono, że wyborcze zapowiedzi Olafa Scholza to tylko kiełbasa wyborcza, a jednak zaraz po wygraniu wyborów zaczął się z niej wywiązywać. Pozostaje mieć nadzieję, że u nas potoczy się to podobnie.

Obecnie niemiecki rząd mówi o legalizacji do 30. gramów i legalnej uprawie kilku roślin konopi indyjskich dla każdego.

Oczywiście jest to żart na Prima Aprilis, żaden z polityków PiS nigdy nie powiedział na temat marihuany nic mądrego, a decyzje ich oraz innych polityków co do marihuany doprowadziły póki co jedynie to jej masowego używania przez młodzież i niszczenia życia ludziom, których z nią złapano, a którzy nie są dilerami tylko użytkownikami.

Czytaj też: Lubartów: Radny PiS palił marihuanę w urzędowej toalecie, w domu posiadał jej większy zapas

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać