Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

ONZ sprzeciwia się legalizacji konopi indyjskich w USA twierdząc, że są niebezpieczne.

ONZ sprzeciwia się legalizacji konopi indyjskich

ONZ sprzeciwia się legalizacji konopi indyjskich w USA twierdząc, że są niebezpieczne. ONZ powołuje się na podpisaną m.in. przez Stany Zjednoczone Jednolitą Konwencję o Środkach Odurzających z 1961 r., która sklasyfikuje konopie indyjskie jako wysoce uzależniające oraz podatne na nadużywanie. Działająca przy ONZ Międzynarodowa Rada Kontroli Środków Odurzających (INCB) twierdzi, że legalizacja prowadzi do zwiększonej konsumpcji, negatywnych skutków zdrowotnych i zaburzeń psychotycznych. Oto więcej informacji.

ONZ sprzeciwia się legalizacji konopi indyjskich w USA twierdząc, że są niebezpieczne

W marcu ONZ przedstawiło roczny globalny raport, w którym Międzynarodowa Rada Kontroli Środków Odurzających (INCB) twierdzi, że legalizacja marihuany do użytku rekreacyjnego prowadzi do zwiększonej konsumpcji, negatywnych skutków zdrowotnych i zaburzeń psychotycznych. Skąd takie stwierdzenia, które są sprzeczne z wieloma badaniami nad legalizacją, które mówią zupełnie co innego?

ONZ powołuje się na Jednolitą Konwencje o Środkach Odurzających (obowiązuje państwa członkowskie ONZ) z roku 1961, a więc z czasów głębokiej konopnej prohibicji. A tam wyraźnie jest napisane, że marihuana stosowana w celach niemedycznych jest niebezpiecznym narkotykiem, który niesie za sobą negatywne skutki zdrowotne i zaburzenia psychotyczne, a jej legalizacja zwiększa jej spożycie.

O tym, że jest wiele badań mówiących zupełnie co innego już nie wspomniano, jedynym argumentem jest to, że tak napisano w konwencji z roku 1961.

W raporcie rocznym za 2022 r. Międzynarodowa Rada Kontroli Środków Odurzających stwierdziła że:

– zauważa, iż ​​Jednolita Konwencja o Środkach Odurzających z 1961 r. sklasyfikowała konopie indyjskie jako wysoce uzależniające i podatne na nadużywanie oraz że wszelkie niemedyczne lub nienaukowe użycie konopi indyjskich jest sprzeczne z konwencją;

– wyraża zaniepokojenie faktem, że ta tendencja wśród niewielkiej liczby rządów, prowadzi do zwiększonej konsumpcji, negatywnych skutków zdrowotnych i zaburzeń psychotycznych;

– zauważa z zaniepokojeniem, że rozwijający się przemysł konopny reklamuje produkty, zwłaszcza wśród młodych ludzi, w sposób zmniejszający postrzeganie ryzyka związanego z ich używaniem;

– uważa, że ​​wpływ legalizacji konopi indyjskich na społeczeństwo jest trudny do zmierzenia, ponieważ modele legislacyjne różnią się w zależności od kraju, a dane są nadal ograniczone.

Międzynarodowa Rada Kontroli Środków Odurzających (INCB) ostrzega w swoim raporcie rocznym 2022, że legalizacja niemedycznego używania konopi indyjskich, która jest sprzeczne z Jednolitą konwencją o środkach odurzających z 1961 r., wydaje się skutkować wyższą konsumpcją, a także mniejszym postrzeganiem ryzyka, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

„Według szacunkowych danych najbardziej niepokojącym skutkiem legalizacji konopi indyjskich jest prawdopodobieństwo zwiększonego używania, szczególnie wśród młodych ludzi. W Stanach Zjednoczonych wykazano, że młodzież i młodzi dorośli spożywają znacznie więcej konopi indyjskich w stanach federalnych, w których konopie indyjskie zostały zalegalizowane, w porównaniu z innymi stanami, w których używanie rekreacyjne pozostaje nielegalne. Istnieją również dowody na to, że powszechna dostępność zalegalizowanych produktów z konopi obniża postrzeganie ryzyka i negatywnych konsekwencji związanych z ich używaniem. Nowe produkty, takie jak artykuły spożywcze lub produkty do wapowania sprzedawane w atrakcyjnych opakowaniach, zwiększyły ten trend. INCB stwierdza, że ​​przyczyniło się to do trywializacji skutków używania konopi indyjskich w oczach opinii publicznej, zwłaszcza wśród młodych ludzi.”

-czytamy w komunikacie prasowym INCB

Rozwijający się przemysł konopny sprzedaje produkty związane z konopiami indyjskimi, aby przyciągnąć młodych ludzi, i jest to główny powód do niepokoju, podobnie jak sposób, w jaki bagatelizuje się szkody związane z używaniem produktów z konopi indyjskich o dużej mocy.

-powiedział Prezes INCB, Jagjit Pavadia.

W komunikacie prasowym INCB przeczytamy także, że:

„We wszystkich jurysdykcjach, w których konopie zostały zalegalizowane, dane pokazują, że problemy zdrowotne związane z konopiami indyjskimi wzrosły. W latach 2000-2018 światowa liczba przyjęć medycznych związanych z uzależnieniem od konopi indyjskich i jej odstawieniem wzrosła ośmiokrotnie. Przyjęcia na zaburzenia psychotyczne związane z konopiami indyjskimi wzrosły czterokrotnie na całym świecie.”

Według INCB legalizacja to porażka

Głównymi celami zalegalizowania marihuany przez rządy było ograniczenie działalności przestępczej oraz poprawa zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. W swoim raporcie z 2022 r. INCB zaznacza, że ​​cele te nie zostały osiągnięte.

 Dowody wskazują, że legalizacja konopi nie była skuteczna w zniechęcaniu młodych ludzi do używania marihuany, a nielegalne rynki utrzymują się

-powiedział Prezes INCB, Jagjit Pavadia.

Według INCB, dane pokazują, że podaż nielegalnej marihuany utrzymuje się na wysokim poziomie we wszystkich legalizujących jurysdykcjach, osiągając 40 procent w Kanadzie, prawie 50 procent w Urugwaju, a nawet 75 procent w Kalifornii.

Generowanie dochodu podatkowego zostało wymienione jako kolejny ważny cel przez rządy, które promowały legalizację marihuany. INCB stwierdza, że ​​chociaż dochody podatkowe ze sprzedaży konopi indyjskich rosły z roku na rok w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, dochody podatkowe były niższe niż oczekiwano, stanowiąc zaledwie 1 procent budżetu w stanach legalizujących.

W swoim raporcie INCB przypomina państwom członkowskim, że legalizacja marihuany do użytku niemedycznego narusza konwencje antynarkotykowe i podkreśla, że ​​koncepcje dekryminalizacji i depenalizacji oferują alternatywne sposoby postępowania w przypadku przestępstw związanych z konopiami indyjskimi.

Prezes INCB, Jagjit Pavadia, powiedział też, że:

System oparty na konwencji zapewnia państwom znaczną elastyczność w zakresie ochrony młodych ludzi, poprawy zdrowia publicznego, unikania niepotrzebnych więzień oraz zajęcia się nielegalnymi rynkami i powiązaną przestępczością.

Podsumowanie

Czytając raport i jego podsumowanie poczułem powiew niedawnej jeszcze prohibicji konopnej, która wmawiała ludziom, że po marihuanie sięgniesz najpierw po strzykawkę, a potem sięgniesz dna po drodze kradnąc, gwałcąc i mordując po zażyciu diabelskiego zioła.

Z całą stanowczością należy stwierdzić, że twierdzenia zawarte w raporcie są w całości kłamstwem.

przytoczony raport nie powołuje się na żadne badania, żadne analizy ani oficjalne statystyki. Czyli ONZ działa dokładnie jak za czasów konopnej prohibicji – straszy nieprawdziwymi tezami na temat marihuany nie popierając tego żadnymi naukowymi danymi.

Natomiast badania w tej materii prowadzone od lat mówią coś zupełnie innego. Na chwile obecną mamy wyniki różnych badań mówiące, że Legalizacja marihuany nie zwiększa jej spożycia wśród młodzieży ani spożycia szkodliwego, czy te mówiące o braku wpływu legalizacji marihuany na bezpieczeństwo na drogach, a na przykładzie Kanady, gdzie spożycie zioła spadło po legalizacji o połowę, można zobaczyć jakie bzdury publikuje ONZ.

Nikłe wpływy z tytułu opodatkowania legalnej marihuany to także bzdura, którą bardzo łatwo zweryfikować za pomocą Google. W sieci jest od groma materiałów pokazujących jak potężne środki zarabiają poszczególne kraje z tytułu legalnej marihuany rekreacyjnej.

Jedyne co się w raporcie zgadza z prawdą to wzmianki o tym, że w krajach gdzie marihuanę zalegalizowano, nielegalny rynek wciąż na się nieźle. Tylko, że ta sytuacja nie jest czarno-biała i ewidentnie widać, że problemem jest nie tyle sama legalizacja co jej forma, a dokładniej obwarowanie legalnej marihuany ogromem przepisów i kosztownych licencji. Praktyka pokazuje wprost, że im mniej regulacji dla rynku marihuany – tym mniejszy udział w nim ma czarny rynek.

ONZ sprzeciwia się legalizacji konopi indyjskich od dekad powtarzając na ich temat jawne i niczym nie poparte kłamstwa i ten trend jak widać trwa.

ONZ stwierdza w raporcie także to, że na świecie jest za mało dostępnych opioidów. Hhhmmm…

4 komentarze
 1. Mikołaj 1 rok ago
  Reply

  OO, OPIOIDY… IM CHODZI TYLKO O LEGALNĄ PROSTYTUCJE A CO W POŁĄCZENIU Z ŚILNYM ZDEPRESIONOWANIEM SPOŁECZEŃSTWA LEGALNYMI SYNTETYCZNYMI OPIOIDAMI TAKIMI JAK FENTANYL I NIELEGALNYMI NARKOTYKAMI POCHODZĄCYMI Z NATURY TAKIMI JAK KONOPIE POWODUJE ZNIEWOLENIE I PRZYMUS SPOŁECZEŃSTWA DO DEPRAWACJI, CAŁA AKCJA Z LEGALIZACJĄ ZWIĄSKÓW HOMOSEKSUALNY I ADOPCJĄ DZIECI PRZEZ OSOBY Z ZABURZENIAMI HOMOSEKSUALNYMI, A TAKŻE ZAKAZ SZERZENIA TEGO STWIERDZENIA ŻE HOMOSEKSUALNY STOSUNEK TYCH SAMYCH PŁCI JEST ZABURZENIEM POKAZUJE W JAKIE OKRÓTNE SPOSOBY ONZ PRÓBUJĘ ZMIENIC SPOŁECZEŃSTWO W NIEWOLNICTWO DLA SPEŁNIANIA WŁASNYCH CHCIWYCH PRAGNIEŃ.

 2. Mikołaj 1 rok ago
  Reply

  OD LAT TO WŁASNIE PRZEZ TAKIE AKCJE I TO CAŁE ONZ LUB RESZTE TEGO GÓWNA CZYLI NP. UE, LUDZIE DOZNAJĄ ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH ! A JEŚLI SĄ NA TO ZA ŚILNI TO MORDUJĄ NAS W INNY SPOSÓB ! KONIEC KŁAMST !

 3. Mikołaj 1 rok ago
  Reply

  STOP WHO!

 4. piter 1 rok ago
  Reply

  A co można się spodziewać po jakiejś tępej hinduskiej kur**e z czerwonym celownikiem na czole XD
  Indie jakoś nie widzą problemu w ataku ruskich terrorystów na Ukrainę (wstrzymali się od potępienia ruskich), Chiny to kolejny wzór, który ma nam mówić jak mamy żyć 🙂
  To ONZ to można o kant hu*a walnąć, bo tyle to badziewie jest warte, razem z tym zasr*nym WHO 😉 Pierw pieprzyli, że pandemi nie ma i że nic takiego się nie wydaży, a później to przymusowe kwarantany, zamknięcią, eksperymentalne szczepienia, a wystarczyło na samym początku Chiny zamknąć i nie wpuszczać do cywilizowanego świata 😉

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać