Świat Waporyzacji ZIELONE NEWSY

Waporyzacja – zielona aromaterapia na miarę XXI wieku

Aromaterapia jest znaną od dawna metodą na leczenie i łagodzenie różnych dolegliwości. Choć wielu osobom aromaterapia może kojarzyć się z babcinymi metodami, to obecnie możemy obserwować bardzo szybko rosnącą popularność nowej formy aromaterapii, jaką jest waporyzacja. Jest to nowa metoda korzystania z medycznej marihuany, która umożliwia zdrowe, niezwykle oszczędne i dyskretne przyswajanie zawartych w suszu kannabinoidów. Do waporyzacji potrzebny jest waporyzator – z naszego artykułu dowiesz się, czym są waporyzatory, jak działają i dlaczego powinieneś sobie takie urządzenie sprezentować.

Waporyzacja polega na odparowaniu kannabinoidów zawartych w suszu poprzez jego podgrzanie. Jest to prosty i niezwykle wydajny sposób na przyswajanie kannabinoidów zawartych w medycznej marihuanie. Waporyzacja, dzięki brakowi spalania i brakowi dymu, wiąże się z istotnymi korzyściami zdrowotnymi – w odróżnieniu od klasycznego palenia po prostu nie jest ona szkodliwa. Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli: vaporizery przenośne lub vaporizery stacjonarne. Dobrej jakości vaporizer pozwala na niezwykle wydajne korzystanie z suszu, co czyni tę metodę jego konsumpcji o wiele bardziej opłacalną od palenia czy spożywania drogą pokarmową produktów zawierających kannabinoidy. Waporyzacja jest też bez porównania przyjemniejsza od palenia.

Jak działa vaporizer?

W vaporizerze umieszczany jest susz, który po podgrzaniu zaczyna parować, nie dochodzi jednak do jakiegokolwiek spalania. Użytkownik wdycha więc parę składającą się w przeważającej mierze z kannabinoidów, nie wdycha zaś szkodliwego dymu zawierającego liczne toksyny oraz substancje smoliste powstające podczas spalania. Brak dymu oznacza też bez porównania mniej zapachu, co znacznie ułatwia zachowanie dyskrecji. Dodatkowo, w trakcie klasycznego palenia większość kannabinoidów jest niszczona na skutek wysokiej temperatury, w związku z czym paląc będziemy w stanie przyswoić jedynie do 25% tych substancji aktywnych zawartych w suszu. Podczas waporyzacji kannabinoidy nie są niszczone, dzięki czemu waporyzując będziemy w stanie przyswoić nawet do 80% spośród nich. W efekcie waporyzacja jest bez porównania bardziej wydajną metodą konsumpcji suszu. Materiał wykorzystany podczas waporyzacji wciąż zawierać będzie niewielkie ilości kannabinoidów, można więc wykorzystać go np. do wypieków.

Inną korzyścią płynącą z braku spalania jest niesamowity smak waporyzowanego suszu – jest on pozbawiony aromatu spalenizny, niemożliwego do uniknięcia w przypadku klasycznego palenia. W odróżnieniu od dymu, para z waporyzatora nie podrażnia też dróg oddechowych, co czyni inhalację bez porównania bardziej komfortową. Korzystanie z waporyzatora jest więc zarówno przyjemniejsze, jak i bardziej opłacalne (zarówno finansowo, jak i pod kątem zdrowotnym) od klasycznego palenia. „Korzystanie z vaporizera przenośnego jest szalenie wygodne – są to najczęściej urządzenia bardzo niewielkich gabarytów, bez najmniejszego problemu zmieścimy je w kieszeni i zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce. A że większość modeli przenośnych wizualnie przypomina bardziej wyszukane e-papierosy, to inhalacja vaporizerem raczej nie będzie przyciągała zaciekawionych spojrzeń.” – mówi z rozmowie z nami ekspert z dziedziny waporyzacji, Ryszard Fazowski z firmy VapeFully. Co ważne, waporyzując nie zmuszamy też innych osób do biernego palenia, co jest niemożliwe do uniknięcia w przypadku bardziej tradycyjnych metod konsumpcji suszu. Korzystając z waporyzatora będziemy więc bez porównania mniej uciążliwi dla osób w naszym otoczeniu, co jest szczególnie ważne w odniesieniu do naszych domowników.

Jak wybrać dobry vaporizer?

Osoby, które miały okazję spróbować waporyzacji w pierwszej kolejności najczęściej wskazują na niesamowity smak i działanie pary, pozwalające na odkrycie zalet suszu zupełnie na nowo. Po pewnym czasie użytkowania zazwyczaj zwraca się uwagę również na znaczny spadek ilości zużywanego suszu, co przekłada się na istotne oszczędności. Vaporizery są też z powodzeniem stosowane przez osoby korzystające z marihuany w celach medycznych – w krajach posiadających programy medycznej marihuany waporyzacja jest jedyną rekomendowaną przez lekarzy forma przyjmowania nieprzetworzonego suszu. Jaki więc waporyzator wybrać spośród setek dostępnych modeli?

„Zdecydowanie nie warto inwestować w najtańsze urządzenia elektroniczne, jak Snoop Dogg G Pen czy Titan 2 Hebe – nie tylko nie dostarczą one wrażeń na odpowiednim poziomie, ale wręcz mogą być szkodliwe dla zdrowia z racji na użycie do ich produkcji najtańszych dostępnych materiałów, które pod wpływem temperatury mogą topić się i wydzielać toksyczne opary.” – radzi cytowany już wcześniej Ryszard Fazowski. „Z tego względu zdecydowanie lepszym wyborem będzie jeden z vaporizerów klasy premium, jak np. Mighty Vaporizer. Jego cena będzie wprawdzie wyższa, jednak jego zakup, dzięki ogromnej wydajności waporyzacji i związanej z nią oszczędności w wydatkach na susz, zwróci się najdalej w ciągu kilku miesięcy. A sprzęt służyć będzie latami.” – kontynuuje ekspert z zakresu waporyzacji. Nie brakuje jednak też dobrych waporyzatorów w znacznie przystępniejszych cenach. Jak jednak odróżnić je od urządzeń wątpliwej jakości? Zdecydowanie najprostszym sposobem jest wybór sklepu, który urządzeń niskiej jakości po prostu nie ma w swojej ofercie. Przykładem takiego miejsca jest sklep z vaporizerami VapeFully, specjalizujący się w spełniających najwyższe wymogi bezpieczeństwa waporyzatorach przeznaczonych do inhalacji medyczną marihuaną.

Choć waporyzacja jest zjawiskiem nowym, to zdecydowanie warto jest bliżej jej się przyjrzeć. Nie tylko pozwoli ona zadbać o zdrowie oraz finanse, ale również będzie po prostu znacznie przyjemniejsza od klasycznego palenia.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać