Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Niemcy proszą Holandię o zwiększenie dostaw marihuany

Niemcy proszą Holandię o zwiększenie dostaw marihuany

Holandia wyraziła zgodę na znaczące zwiększenie dostaw marihuany do Niemiec, aby pomóc naszym zachodnim sąsiadom w radzeniu sobie z gwałtownym wzrostem popytu na konopie używane w celach medycznych.

Holenderski minister zdrowia Hugo de Jonge i jego niemiecki odpowiednik, Jens Spahn, umówili się na ponad dwukrotne zwiększenie dostaw marihuany z Niderlandów. Na chwile obecną limit wynosił 700 kilogramów rocznie, teraz został podwojony i wynosić będzie 1500 kilogramów, jak podaje dziennik Der Spiegel.

Gwałtowny wzrost popytu

Kanadyjskie i holenderskie firmy uprawiające konopie medyczne eksportują do Niemiec rekordową jak do tej pory ilość marihuany, aby pomóc im znacząco zwiększyć podaż suszu. W poprzednim roku, Niemcy przyjęły 520 kilogramów marihuany od producentów z  Kanady.

W Niemczech ostatnio wznowiono proces legislacyjny aby zwiększyć areały uprawy merihuany do celów medycznych w tym kraju, ale kwota, o której mowa, nadal pozostaje zdecydowanie niższa niż popyt.

Oznacza to, że Niemcy będą uzależnione od importu, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na konopie indyjskie do co najmniej 2020 roku.

Kanadyjskie firmy, takie jak Aurora Cannabis, Canopy Growth, Cronos i Tilray, zakładają centra uprawowe w całej Europie, aby zaspokoić europejski popyt, co oznacza, że w nadchodzących latach kolejne ilości będą przekraczać granice europejskie, zamiast być wytwarzane na miejscu przez krajowych producentów

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać