Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Naczelna Izba Lekarska będzie szkolić lekarzy w zakresie medycznej marihuany.

Naczelna Izba Lekarska będzie szkolić lekarzy w zakresie medycznej marihuany

Naczelna Izba Lekarska będzie szkolić lekarzy w zakresie medycznej marihuany – informuje portal money.pl. Szkolenia mają się rozpocząć w połowie kwietnia. Niestety, na chwilę obecną lekarze mają dość nikłe pojęcie o medycznej marihuanie jako takiej, a co dopiero o dawkowaniu czy określaniu na jakie choroby orz w jakich dawkach stosować medyczna marihuanę.

Trudny dostęp do medycznej marihuany

Medyczna marihuana wreszcie zawitała do polskich aptek. Niestety jest nadal trudno dostępna, a to z kilku przyczyn. Jedną z nich jest niechęć do jej przepisywania przez lekarzy, a wynika to z ich braku wiedzy na temat chorób w jakich medyczne konopie pomagają czy też np. dawkowania marihuany.

– Co taki lekarz może powiedzieć pacjentowi? To, co przeczyta w internecie? Na to powinna być procedura, lekarze powinni znać dawkowanie.

Mówi dla portalu money.pl Anna Kalita, żona zmarłego Tomasza kality.

Niestety takie są fakty, jeżeli lekarz specjalista chce się zorientować w temacie medycznej marihuany – zmuszony jest do szukania informacji na własna rękę. A to jest niestety trudne i wymaga jakiejś wiedzy o marihuanie, gdyż nawet na portalach piszących o mm jest sporo nieprawdziwych informacji takich jak np., że herbata z konopi zawiera lecznicze kannabionoidy – co jest oczywiście kłamstwem. Dlatego istnieje potrzeba wyposażenia aptek w medyczną marihuanę, a lekarzy w wiedzę jak jej używać.

Szkolenia dla lekarzy i dentystów

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze szkolenie odbędzie się już 12 kwietnia tego roku w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej. Ma być organizowane przez Polish Institute of Medical Cannabis – jak informuje Mariusz Janikowski, przewodniczący Zespołu ds. Polityki Lekowej i Farmakoterapii w NIL.

NIL planuje też umieszczenie na swojej stronie ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych dla lekarzy i lekarzy dentystów – możliwe, że w formie platformy e-learningowej – czytamy na money.pl

Brane jest też pod uwagę organizowanie szkoleń w Okręgowych Izbach Lekarskich w Krakowie i Katowicach.

W najbliższym okresie zostanie przedstawiona propozycja planu szkoleń. Naczelna Izba Lekarska wraz z okręgowymi izbami pragnie je akredytować, aby szkolący się lekarze i lekarze dentyści otrzymali z tego tytułu punkty edukacyjne

– powiedział przedstawiciel Izby.

Pierwsza partia medycznej marihuany, mimo bardzo ograniczonej sieci dystrybucji, została bardzo szybko wyprzedana. To pokazuje, że zapotrzebowanie jest duże, a sami zainteresowani taką terapią wiedza o niej często dużo więcej od lekarzy. Środowisko lekarskie, ze względu na swój autorytet, może odegrać dużą rolę na polu uświadamiani pacjentom, że wiele leków można zastąpić marihuaną, a także pomóc w odczarowywaniu marihuany jako takiej. Jest to kolejny krok, który nas cieszy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać