Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Miliarder i współwłaściciel Coca-Coli aresztowany za 5000 roślin konopi na pokładzie swojego odrzutowca

Grecki miliarder i współwłaściciel Coca-Coli Alkiviades „Alki” David został aresztowany na wyspie St. Kitts, po tym jak urzędnicy celni znaleźli 5000 roślin konopi na pokładzie jego prywatnego odrzutowca.

David jest członkiem rodziny Leventis, która zarządza największymi komercyjnymi zakładami produkcji oraz rozlewni napojów Coca-Cola w Europie. Po fuzji rodzinny majątek wzrósł do 4,6 miliarda funtów. Sam majątek Davida szacowany jest na 2,6 miliarda funtów.

Grecki miliarder i współwłaściciel Coca-Coli Alkiviades „Alki” David został aresztowany

Alki został aresztowany przez funkcjonariuszy z jednostki antynarkotykowej portu lotniczego Robert L. Bradshaw w mieście Basseterre. Funkcjonariusze po wejściu na pokład odrzutowca oprócz 5000 roślin konopi indyjskich znaleźli inne produkty takie jak nasiona, olejki i susz CBD. David usłyszał zarzut próby przemytu znacznych ilości substancji kontrolowanych do Federacji Saint Kitts i Nevis

To są legalne konopie

David nie zaprzecza, że przewoził konopie swoim odrzutowcem, jednak podkreśla, że są to konopie włókniste zawierające mniej niż 0,2% THC. Cały transport ma związek z jego nową działalnością w branży konopnej. W kwietniu on i jego przyjaciel Chase Ergen utworzyli konsorcjum, którego celem jest rozwój biznesu konopnego w krajach wschodnich Karaibów, takich jak St. Kitts Nevis, Dominika i Antigua. Firma SwissX specjalizuje się w luksusowych produktach zawierających CBD (Cannabidiol), niepsychoaktywny związek występujący w konopiach.

Po złożeniu zeznań i wpłaceniu kaucji w wysokości 30 000 dolarów amerykańskich, David został zwolniony z aresztu. Do czasu wyjaśnienia całej sytuacji, dokumenty Alkiego umożliwiające swobodną podróż zostały zatrzymane. Dodatkowo nałożono mu obowiązek codziennego stawiennictwa na posterunku policji w Frigate Bay.

Nie pierwsze kłopoty miliardera?

Opłaty związane z kaucją można wliczyć w wydatki na rachunki prawne Davida. W zeszłym miesiącu miliarder otrzymał nakaz zapłaty 11 milionów dolarów amerykańskich byłej pracownicy, którą rzekomo zwolnił, gdy ta odmówiła chęci uprawiania z nim seksu w pracy.  

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać