Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Medyczna marihuana od Aurory trafi jutro do hurtowni

medyczna marihuana od aurory

Medyczna marihuana od Aurory trafi jutro do hurtowni, skąd zostanie rozesłana do aptek, w których powinna znaleźć się w czwartek. Po długiej i uciążliwej dla pacjentów przerwie w dostawach, do Polski trafi 140 kg surowca, a jeszcze w tym roku planowana jest kolejna dostawa – czytamy w oświadczeniu otrzymanym wczoraj od polskiego Aurora Polska. Będzie to pierwsza dostawa surowca wytworzonego w Danii. Oto więcej informacji.

Medyczna marihuana od Aurory trafi jutro do hurtowni

Przerwa d dostawach medycznej marihuany do polskich aptek to, mówiąc najdelikatniej, dla wielu pacjentów sytuacja trudna i uciążliwa. Pacjenci zostają w takiej sytuacji postawieni przed wyborem suszu z nielegalnego źródła bądź zaprzestaniem kuracji. Wszystkiemu winne są obecne przepisy regulujące kwestie formalne w zakresie dopuszczenia do obrotu surowca farmaceutycznego jakim jest medyczna marihuana. Więcej na ten temat pisaliśmy T U T A J.

Po trwającej obecnie od kilku tygodni przerwie w dostawach suszu do aptek, wczoraj wieczorem otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie od Aurora Polska informujące o powrocie surowca do hurtowni i aptek. Oto pełna treść otrzymanego pisma:

Dobry wieczór,

Dzisiaj otrzymaliśmy pozytywne decyzje dotyczące kontroli seryjnej wstępnej co oznacza że dostawa dwóch na ten moment aktywnych produktów Aurora wyjedzie z Berlina 16.11.21 i dotrze do hurtowni Modumpharma 17.11.2021. Jest to pierwsza dostawa z naszej duńskiej fabryki Aurora Nordic, która już produkuje do pozostałych krajów UE, gdzie zalegalizowana jest marihuana medyczna. To największy volumen jaki jednorazowo trafił do Polski od legalizacji, mianowicie sprowadzamy ponad 140 kg suszu. Naszym zdaniem powinno to pokryć obecne potrzeby pacjentów, poza tym do końca roku planujemy sprowadzić co najmniej drugie tyle. To zupełnie nowa jakość w kwestii dostępności produktu Aurora i możliwości reakcji na zmieniające potrzeby, na co pozwala fabryka zlokalizowana w EU. Z uwagi na bardzo trudną sytuację pacjentów, oczekujących na produkty  niekiedy nawet 2 miesiące zdecydowaliśmy się przeprowadzić dystrybucję tej dostawy do aptek bezpośrednio z hurtowni Modumpharma, wszelkie przesunięcia hurtowe kosztowałyby nas kolejne dni. Hurtownia wcześniej zgromadziła i wciąż gromadzi zapotrzebowania i rozpocznie dystrybucję natychmiast po przyjęciu dostawy. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji związanej z brakiem dostępności suszu Aurora w ostatnim czasie. Mamy świadomość jak było to dotkliwe dla pacjentów.  Proces zmiany w dokumentacji miejsca wytwarzania z fabryk kanadyjskich Aurory na Aurora Nordic rozpoczęliśmy w kwietniu licząc że zajmie nam zdecydowanie mniej czasu. Pragniemy podziękować pracownikom URPiL za dobrą komunikację i szybkie procedowanie naszych zmian, należy pamiętać iż polskie regulacje rejestracyjne są znacząco wyższe z naszego punktu widzenia niż niemieckie.  Z uwagi na nasz długofalowy cel związany z zapewnieniem nieprzerwanej dostępności produktów Aurora dla pacjentów w Polsce, zmiana ta była konieczna. Dokonamy wszelkich starań ażeby w przypadku zarówno obecnie aktywnych produktów, jak i kolejnych rejestrowanych nie doszło do podobnej sytuacji w przyszłości.

-Radzisław Elias, Dyrektor Zarządzający

2 komentarze
 1. Mikołaj 2 lata ago
  Reply

  Rzucili ale jak dla mnie to skucha.
  Zioło dużo gorszej jakości niż poprzednio.

 2. Mikołaj 2 lata ago
  Reply

  Po 6 pudełkach różnych partii Aurory z nowych dostaw („duńskich”) utwierdziłem się w pierwotnym wrażeniu.
  Jeśli ten absolutnie przeciętny, amatorsko hodowany susz ma być sprzedawany po 70 zł to ja chyba podziękuję za taką „terapię”.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać