Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Marihuana warta 2,5 miliona dolarów przechwycona w porcie Filadelfii

Marihuana warta 2,5 miliona dolarów przechwycona w porcie Filadelfii. Przejęta marihuana to około 270 kilogramów, jest to jedno z rekordowych przechwyceń marihuany w Filadelfii o tak dużej wartości.

Agenci amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic przechwycili ponad 270 kilogramów marihuany w porcie Filadelfii – piszą lokalne media. Marihuana transportowana była w jednym z kontenerów, a trafiła z Puerto Rico. Szacunkowa wartość marihuany to 2,5 miliona dolarów.

„Praca agentów służb celnych i ochrony granic zaowocowała jednym z największych przejęć marihuany na obszarze portu w Filadelfii” – powiedział Casey Durst, dyrektor operacji terenowych w służbie celnej i ochrony granic w Baltimore. „To znakomity przykład tego, jak CBP utrzymuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i chroni społeczność przed nielegalnymi używkami.

(fot. FOX29.COM)

„Filadelfia nie należy do popularnych portów pod względem przeładunku narkotyków, aczkolwiek jak potwierdza sytuacja, raz na jakiś czas trafi tutaj nielegalna dostawa. Odbiorca może mieć kontakty na Dominikanie, Jamace bądź Puerto Rico, gdzie zaadresowana przesyłka trafia do samolotu. Po wylądowaniu przesyłki są przekierowywane z międzynarodowego pasa bagażowego do pasa narodowego. Jeśli przejdą kontrole, podstawiony tzw. „słup” odbierze przesyłkę, skąd trafi na czarny rynek. Nie możemy do tego dopuścić.” – powiedział Sapp.


Technologia kontroli

„Wszystkie przesyłki są kontrolowane na pewnym poziomie”, -potwierdza Sapp

Przesyłka nielegalnej marihuany została zdemaskowana przez skanery rentgenowskie ustalając, że gęstość ładunku w kontenerze nie jest zgodna z tym, czego można oczekiwać od deklarowanej zawartości.

Gdy skanery rentgenowskie wykryły nieprawidłowości, przyprowadzono psa do wyszukiwania substancji odurzających. Pies jasno zasygnalizował, więc agenci otworzyli kontener. Na pozór wszystko wydawało się być w porządku, aczkolwiek pod podłogą funkcjonariusze znaleźli zapakowany hermetycznie na kształt kostek susz.

Sapp podkreślił, że mimo nieustającej reformy prawa dotyczącego marihuany, międzypaństwowy handel konopiami nadal nie jest legalny.

„Marihuana jest zalegalizowana do użytku medycznego w Pensylwanii i New Jersey” – powiedział Sapp. „Federalne prawo na pewno zabrania przemycania 270kg marihuany.”

Dochodzenie w sprawie przemytu marihuany zostało przekazane Departamentowi Dochodzeń Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a skonfiskowana marihuana ma zostać zutylizowana. Urząd celny i ochrony granic przechwytuje średnio 2 tony substancji odurzających dziennie w Stanach Zjednoczonych. We wtorek agencja ogłosiła, że 28 lutego przejęła 1,5 tony kokainy o wartości 77 milionów dolarów, było to największe przechwycenie narkotyków od ponad 25 lat.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać