Świat Zielonej Kuchni ZIELONE NEWSY

Konopie i marihuana w kuchni – pierwsza polska książka kucharska z konopnymi przepisam

Konopie i marihuana w kuchni

„Konopie i marihuana w kuchni” to pierwsza polska książka kucharska z konopnymi przepisami, które obejmują zarówno konopie włókniste jak i marihuanę. Książka zawiera 30 przepisów na dania z konopiami siewnymi i 30 na dania z konopiami indyjskimi. Są to zarówno przepisy na produkty bazowe i domowe ekstrakty z konopi jak i receptury wykorzystujące je jako składniki dań. Oprócz samych przepisów, książka zawiera informacje teoretyczne dotyczące właściwości konopi i ich wpływu na ludzki organizm. Małgorzata Szakuła, autorka książki, porusza w niej kwestie stosowania konopi do celów profilaktycznych, medycznych oraz rekreacyjnych. Premiera książki odbędzie się 1. lutego. Od wczoraj można ją też zamówić w obniżonej o połowę cenie w ramach przedsprzedaży.

Konopie i marihuana w kuchni

Książka dedykowana jest przede wszystkim do miłośników konopi oraz zdrowego stylu życia, którzy chcieliby włączyć tę cudowną roślinę do swojej diety. Autorka wprowadza czytelnika w konopny świat wyjaśniając podstawowe różnice między konopiami siewnymi oraz indyjskimi, odkrywając przed nim ogromny potencjał ich wykorzystania, w końcu, prezentując mnogość zastosowań kulinarnych różnych części rośliny. W związku z tym jest to odpowiednia pozycja zarówno dla pacjentów medycznej marihuany, użytkowników rekreacyjnych, szefów kuchni czy właścicieli lokali gastronomicznych.

Dla pacjentów korzystających z medyczne marihuany…

Część książki poświęcona konopiom indyjskim dedykowana jest pacjentom korzystającym z medycznej marihuany, którzy wciąż nie mogą liczyć na wyciągi medyczne z suszu dostępnego w Polskich aptekach. Pacjenci znajdą w książce kompleksowy przewodnik po procesie przetworzenia medycznego suszu konopi, przygotowania domowych ekstraktów na jego bazie i następnie stosowania ich w posiłkach. W książce znajduje się kilka różnych receptur na ekstrakty z marihuany (na przykład w oleju, alkoholu czy mleku), informacje dotyczące obliczania potencji ekstraktu i końcowej dawki THC zawartej w posiłku, a także prawidłowego stosowania ich podczas przygotowania posiłków.

…i nie tylko

Przepisy zawarte w książce „Konopie i marihuana w kuchni” są odpowiednie dla osób na różnych dietach. Są to między innymi receptury wegańskie, wegetariańskie, zgodne z dietą paleo oraz bezglutenowe. Dania są różnorodne i dość wyszukane, użytkownicy rekreacyjni też znajdą coś dla siebie. Posiłki z rozdziału „Marihuana w kuchni” nadają się także do serwowania pacjentom medycznej marihuany, gdyż zostały skomponowane tak, by nie tylko zwiększać biodostępność kannabinoidów ale też dostarczać innych substancji aktywnych.

Przykładowe przepisy, które znajdziemy w książce:

– Wołowe pulpeciki z trawą cytrynową i nasionami konopi

– Wegański serniczek konopny z matcha

– Konopny krem czekoladowy do pieczywa z CBD

– Wegański koktajl mleczny z likierem kawowym, bananem i nalewką z marihuany

– Kruche czekoladowe ciasteczka z orzechem pekan i masłem z marihuany

– Risotto z grzybami, suszonymi pomidorami, białym winem z dodatkiem przyprawy z konopi indyjskich

Prawda, że wygląda to smakowicie?

Oprócz przepisów, pozycja zawiera dużą dawkę wiedzy bazującej na aktualnych badaniach naukowych na temat właściwości konopi siewnych oraz indyjskich, porusza aspekt stosowania konopi do celów profilaktycznych, medycznych oraz rekreacyjnych. Prezentuje szerokie spektrum substancji odżywczych i leczniczych zawartych w konopiach i wyjaśnia mechanizm ich działania na ludzki organizm.

Autorem książki jest konopna aktywistka i influencerka, Małgorzata Szakuła, znana z projektu Konopie w kuchni, autorka bloga Smiling Spoon. Książka będzie dostępna w formacie B5, w twardej oprawie, od 1 lutego 2021, kiedy to nastąpi jej oficjalna premiera.

Konopie i marihuana w kuchni – cena obniżona o 50% w przedsprzedaży

Wczoraj uruchomiona została przedsprzedaż książki. Korzystając z tej oferty nabędziecie tytuł w obniżonej o 50% cenie. Zamówienie można złożyć na stronie smilingspoon.pl. Cena promocyjna obowiązuje do końca roku. Po premierze książka będzie dostępna w wybranych księgarniach i punktach na terenie całej Polski.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać