Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Kalifornijczycy wolą czarnorynkową trawkę, niż tą legalną

marihuana na czarnym rynku california

Kalifornijczycy wolą czarnorynkową trawkę, niż tą legalną, która jest nieco droższa. Ostatnie badanie wykazało, że jedna piąta Kalifornijczyków dokonała zakupów na czarnym rynku w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Kiedy Kalifornia po raz pierwszy zalegalizowała marihuanę rekreacyjną, władze państwa spodziewały się, że przyniesie ona do budżetu 175 milionów dolarów ze sprzedaży. Jednak jak się okazało, duża część kupujących trzyma się swojego dilera (z czarnego rynku).

Według ostatniego raportu Eaze Insights, który zbadał 1750 użytkowników konopi indyjskich w Kalifornii i Kolorado, jedna piąta Kalifornijczyków zakupiła marihuanę na czarnym rynku w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Konsumenci w południowej Kalifornii twierdzą, że chętniej kupują od swoich sprzedawców niż z aptek. Natomiast 84 procent osób, które kupiły marihuanę na czarnym rynku, twierdzi, że zrobi to ponownie.

Jak czytamy w raporcie Eaze, „Kalifornia wykonała świetną robotę informując konsumentów, że marihuana jest legalna, ale jest długa droga, aby ułatwić uzyskanie bezpiecznej, legalnej i niedrogiej marihuany”.

W porównaniu do Kolorado, Kalifornijczycy są dwa razy bardziej skłonni do zakupu od nielicencjonowanego dilera, jak stwierdzono w raporcie. Jednak stan Colorado miał znacznie więcej czasu na opracowanie luk w swoim systemie, gdyż był to pierwszy stan, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną.

W raporcie podano również, że 90% Kalifornijczyków postrzega marihuanę jako produkt rekreacyjny, co wskazuje, że w dłuższej perspektywie klienci będą mogli korzystać z legalnego rynku ze względu na rygorystyczne standardy testowania i możliwość podawania dokładnych dawek.

Ale kalifornijskie problemy z marihuaną prawdopodobnie nie znikną bez znaczących zmian jeśli chodzi o ceny trawki. Problem był widoczny już w marcu, kiedy prawodawcy zasugerowali obniżenie podatków, aby pomóc legalnym przedsiębiorstwom konkurować z dobrze działającym czarnym rynkiem w Kalifornii.

Państwo rozważa obecnie propozycję, która obniżyłaby podatek akcyzowy z 15 procent do 11 procent.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać