Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Ross Rebagliati – złoty medalista w korzystaniu z marihuany

Większość z nas pamięta, kiedy Michael Phelps, najbardziej utytułowany w historii olimpijczyk, został ujawniony jako wielbiciel konopi w 2009 roku. Sprawa ta została ujawniona masom, kiedy to świat obiegło zdjęcie sportowca uchwyconego na imprezie. Phelps został następnie zawieszony na trzy miesiące i stracił co najmniej jednego głównego sponsora, Kellogga. Teraz swoje 5 minut dostał Ross Rebagliati – złoty medalista w korzystaniu z marihuany

Większość obywateli Zielonego Świata najprawdopodobniej nie pamięta jeszcze większego marihuanowego skandalu olimpijskiego.

Minęło 20 lat odkąd kanadyjski Ross Rebagliati zdobył pierwszy w historii złoty medal w snowboardzie. I minęło 20 lat, odkąd stracił ten medal, kiedy testy wykazały pozytywny wynik THC tuż po jego wielkiej, historycznej wygranej. Ale Ross Rebagliati nie został pozbawiony złotego medalu bez walki.

Rebagliati zakwestionował wyniki testu. Stale utrzymywał, że nie użył marihuany w taki sposób, aby wpłynęło to na jego występy olimpijskie. W 1998 roku, przed udaniem się do Nagano w Japonii – gdzie odbywały się w tym roku zawody – Rebagliati uczestniczył w uroczystym spotkaniu. Do dziś utrzymuje, że na tej imprezie wielu ludzi w jego pobliżu zażywało marihuany. Uważa on pozytywny wynik testu został spowodowany wdychaniem dymu z drugiej ręki.

I faktycznie, kiedy wyniki testu zostały publicznie ujawnione, odczyt Rebagliati był na poziomie 17,8 nanogramów na mililitr. Czyli był tylko 2,8 nanograma na mililitr większy od uznawanego za legalny poziomu 15 ng / ml.

Światowa agencja antydopingowa, organ odpowiedzialny za globalne testy narkotykowe dla sportów olimpijskich, zmienił próg THC tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat, osiągając aż 150 ng / ml. Jest to dziesięciokrotnie więcej niż wcześniej ustalony limit 15 ng / ml.

Rzecznik prasowy WADA, Ben Nichols, mówi, że teraz testują w inny sposób.

„Nowy poziom progowy jest próbą zapewnienia wykrycia użycia podczas zawodów i nie używania go w dniach i tygodniach poprzedzających zawody”

– powiedział Nichols.

Po udanym odwołaniu Ross Rebagliati odzyskał złoty medal – i ziarno zostało zasiane. Wierzył on w marihuanę i jej wartości lecznicze.

Dziś Rebagliati przestał ograniczać swoją wiarę w wartości lecznicze marihuany do swojego prywatnego życia. Stworzył on markę sprytnie nazwaną ross 'gold. Obecnie marka sprzedaje fajki wodne i waporyzatory oraz inne urządzenia związane z zażywaniem marihuany. Według ich strony internetowej, od tego czasu firma została zakupiona przez R Gold Ventures Inc.

„Firma posiada doświadczony zespół zarządzający, który stworzył ponad 100 lokalizacji detalicznych w całej Kanadzie, wiedzę o konopiach indyjskich, księgowość / finanse, doświadczenie w zakresie franchisingu i operacji, marketing i inne.”

Mają nadzieję, że wkrótce dostarczą konsumentom wysokiej jakości preparatów leczniczych na bazie marihuany, ponieważ legalizacja marihuany idzie pełną parą w Kanadzie.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać