Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Dzierżoniów: Uprawiał i posiadał marihuanę. Został zatrzymany.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 900 handlowych porcji. Jak ustalili policjanci, zatrzymany zajmował się także jej uprawą. Za tego typu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzierżoniowscy policjanci przejęli ilość marihuany, z której w wyniku porcjowania można by było uzyskać ponad 900 handlowych porcji. W wyniku prowadzonych w tej sprawie działań funkcjonariusze zatrzymali także mężczyznę, który był w jej posiadaniu. Jak się okazało w trakcie przeprowadzanych przez policjantów ustaleń, 22 – letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego zajmował się również uprawą tego narkotyku. Środki odurzające zostały ujawnione w jego miejscu zamieszkania.

Sprawą zajmują się obecnie dzierżoniowscy funkcjonariusze pionu dochodzeniowo – śledczego. Policjanci sprawdzają, co zatrzymany zamierzał zrobić z taką ilością środków odurzających.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy okaże się, że osoba podejrzana handlowała narkotykami, może jej grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać