Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Czy USA zalegalizuje marihuanę na poziomie federalnym?

legalizacja marihuany

Ustawa o legalizacji marihuany na poziomie federalnym stała się najbardziej zaawansowaną w procesie legislacyjnym ustawą, niż jakakolwiek inna propozycja zmiany tej ustawy od czasu wprowadzenia prohibicji. Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement Act (MORE) – czyli ustawa, która daje możliwość na wymazanie wyroków związanych z marihuaną (handel, posiadanie itd.)

Czy USA zalegalizuje marihuanę na poziomie federalnym?

Ustawa o legalizacji marihuany na poziomie federalnym stała się najbardziej zaawansowaną w procesie legislacyjnym ustawą. niż jakakolwiek inna propozycja zmiany tej ustawy od czasu wprowadzenia prohibicji.  Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement Act (MORE) – czyli ustawa, która daje możliwość na wymazanie wyroków związanych z marihuaną (handel, posiadanie itd.)

Projekt  Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement Act, pozytywnie przeszedł głosowanie stosunkiem 24-10. Przewiduje on usunięcie federalnego zakazu marihuany. Wraz ze zniesieniem zakazu, każdy wyrok karny związany z konopiami indyjskimi zostanie wymazany z rejestru. Ustawa przewiduje również nałożenie podatku akcyzowego od przemysłu związanego z konopiami oraz utworzenie Biura Wymiaru Sprawiedliwości ds. Konopi – zajmie się ono pomocą dla osób najbardziej dotkniętych wojną narkotykową.

„Te kroki są już podejmowane za późno. Zbyt długo traktowaliśmy marihuanę jako problem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, a nie osobisty wybór i problem zdrowia publicznego – powiedział Jerrold Nadler. „Aresztowanie, ściganie i uwięzienie ludzi na szczeblu federalnym jest nierozsądne i niesprawiedliwe”.

Nowe prawo umożliwi małym przedsiębiorstwom otrzymywanie pożyczek i dotacji na branże konopną. Dodatkowo lekarze w całych Stanach Zjednoczonych otrzymają zielone światło na przepisywanie medycznej marihuany dla pacjentów. Bezprecedensowo opinia publiczna miała wgląd do tego, jak przebiegało głosowanie nad projektem legalizacji.

Republikańscy opozycjoniści byli przeciwni wprowadzeniu projektu w życie i argumentowali swoje zdanie tym, że projekt wprowadzany jest pośpiesznie. Każdy z aspektów powinien być dokładnie przeanalizowany i poddany dyskusji. Strona Demokratów uznała, że rozmów w tej sprawie było wystarczająco i bezsensem jest dalsze kryminalizowanie marihuany.

Konopie indyjskie po 82 latach zakazu wreszcie staną się legalne! Oczywiście – jeśli żadna z komisji nie zawnioskuje o rewizje ustawy i projekt przejdzie pozytywnie glosowanie przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Wprowadzona przez Jerrolda Nadlera (D-NY) ustawa usunie marihuanę z listy narkotyków, a osoby skazane za marihuanę mogą liczyć ponownie na „czyste konto”. Dochody pozyskiwane z podatku akcyzowego w wysokości 5% zostaną zainwestowane w społeczność, która najbardziej ucierpiała wojną narkotykową.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać