Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Burmistrz Londynu nawołuje do legalizacji konopi indyjskich

Burmistrz Londynu

Burmistrz Londynu wezwał do ponownego przemyślenia przepisów dotyczących konopi indyjskich. Potrzebę zmian argumentuje związkiem pomiędzy nielegalnymi substancjami, a brutalną przestępczością. Sadiq Khan oznajmił, że nadszedł czas na „opartą na dowodach” rozmowę na temat legalizacji. Nie tak dawno Khan był przeciwnikiem złagodzenia przepisów dotyczących używek. Co sprawiło, że zmienił zdanie?

Burmistrz Londynu vs. brutalna przestępczość

O zmianie swoich poglądów, burmistrz poinformował po tym jak w Londynie doszło do kolejnego zabójstwa. W tym roku w brytyjskiej stolicy było ich już 122. Sadiqu Khan wreszcie zdał sobie sprawę z pewnego faktu. Duży nielegalny rynek środków odurzających generuje brutalną przemoc. A skoro znaczna większość tego rynku to marihuana, jej legalizacja może znacząco przyczynić się do spadku brutalnej przestępczości.

„Nadszedł czas, aby brytyjskie społeczeństwo przeprowadziło opartą na dowodach rozmowę na temat konopi indyjskich – na temat prawa, tego, jakie przynosi efekty oraz jakie wsparcie mają osoby zmagające się z uzależnieniem.”

-powiedział Khan w rozmowie z London Evening Standard

Dodał też, że oczywiście będzie wspierał służby w egzekwowaniu obecnego prawa, jednak na jego zmianie skorzystaliby wszyscy Londyńczycy.

Badanie przeprowadzone przez Evening Standard wykazało, że 63% londyńczyków poparłoby legalizację konopi indyjskich do celów rekreacyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Wielkiej Brytanii, każdy przyłapany na posiadaniu marihuany może zostać skazany na pięć lat więzienia. Jednak komisarz policji, Dame Cressida Dick, powiedział, że posiadanie marihuany nie jest dla londyńskiej policji „przestępstwem o najwyższym priorytecie”, a funkcjonariusze stosują zasadę „trzech ostrzeżeń”, następnie karę grzywny, a aresztowanie jest ostatecznością.

Rekreacyjne używanie konopi indyjskich jest legalne w Kanadzie, Urugwaju i wielu stanach USA. W zeszłym miesiącu, raport posłów z komisji zdrowia wezwał Wielką Brytanię do pójścia w ich ślady, proponując konsultacje rządowe w sprawie dekryminalizacji posiadania marihuany na własny użytek.

Wnioskodawcy argumentują to tym, że dekryminalizacja narkotyków może uratować życie i pozwolić na przekierowanie środków z systemu wymiaru sprawiedliwości na profilaktykę, edukację i leczenie uzależnień. Khan powiedział, że istnieje „wyraźny związek” między wzrostem rynku narkotyków a wzrostem przestępczości z użyciem przemocy. Raport urzędu miasta w zeszłym miesiącu ujawnił, że ponad 4000 londyńczyków, w tym nawet 11-letnie dzieci, zostało wciągniętych w handel narkotykami.

Źródło: Metro.co.uk

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać