Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Australia zalegalizuje marihuanę jeszcze w tym roku?

Australia zalegalizuje marihuanę

Czy Australia zalegalizuje marihuanę jeszcze w tym roku? We wtorek, reprezentujący partię Zieloni, senator David Shoebridge poinformował, że jego ugrupowanie uzyskało analizy prawne, zgodnie z którymi możliwe jest usunięcie usunięcie przepisów uniemożliwiających legalizację marihuany na poziomie całego kraju. Oto więcej informacji.

Australia zalegalizuje marihuanę jeszcze w tym roku?

W Australii, która składa się z 16. stanów / jurysdykcji, legalnie zapalimy marihuanę tylko w jednym z nich. Australijskie Terytorium Stołeczne (ACT) jest jedyną jurysdykcją w Australii, która poluzowała przepisy dot. konopi indyjskich. Nowe prawo zniosło kary za posiadanie oraz uprawę na własne potrzeby. Na terenie ACT leży m.in. miasto Canberra, stolica Australii. Więcej na ten temat pisaliśmy T U T A J.

Do tej pory uważano, że przepisy takie nie mogą zostać wprowadzone odgórnie w całym kraju. Teraz się to zmieniło.

Możemy zalegalizować!

Z porady prawnej uzyskanej przez moje biuro wynika, że Zieloni mogą uchwalić ustawę o legalizacji konopi na poziomie kraju.
Wszystkie przepisy stanowe kryminalizujące ich legalne używanie, posiadanie i sprzedaż mogą zostać unieważnione. W tym roku moglibyśmy zalegalizować konopie indyjskie w całym kraju!

-poinformował na swoim Twitterze senator David Shoebridge

Senator dodał też, że „40% Australijczyków używało konopi indyjskich, ale to najbardziej bezbronni są przeciągani przez system sądownictwa karnego. W rzeczywistości, badanie gospodarstw domowych National Drug Strategy z 2019 r. wykazało, że 60% mieszkańców Sydney chce legalizacji marihuany.

W kolejnym wpisie czytamy, że „Jeśli jesteś dorosły i chcesz odpocząć przy marihuanie, powinieneś być w stanie to zrobić bez obawy o interwencję policji – bez martwienia się, czy możesz trafić do więzienia za palenie jointa z przyjaciółmi.”

David Shoebridge zapowiedział przedstawienie ustawy legalizującej marihuanę jeszcze w tym roku.

Jeżeli tak się stanie, będzie to pierwszy kontynent z legalną marihuaną.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać