Świat Zielonego Biznesu Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

ICBC 2021 – największa na świecie konferencja konopna powraca do Berlina

icbc 2021

W tym tygodniu odbędzie się ICBC Berlin 2021. International Cannabis Business Conference to największa konferencja konopna, która odbywa się kilka razy w roku w różnych częściach świata. Tegoroczna edycja ICBC Berlin będzie mocno skupiona na kwestii zmian prawnych po zbliżających się w Niemczech wyborach. Niemcy to największy w Europie rynek medycznej marihuany, niemiecka szefowa ds. polityki narkotykowej właśnie zaproponowała federalną depenalizację posiadania do 6. gramów konopi indyjskich, a jeden z wiodących kandydatów na nowego kanclerza wprost mówi o pełnej legalizacji obrotu i posiadania. Tak duża zmiana polityki konopnej u naszych zachodnich sąsiadów może stać się również istotnym argumentem ws. zmian prawnych w naszym kraju, dlatego korzystając z zaproszenia weźmiemy udział w konferencji zdając Wam oczywiście raport oraz transmisję na żywo. 

ICBC Berlin 2021 – 26.-27.08.2021

International Cannabis Business Conference to największe wydarzenie konopne kierowane do osób tworzących szeroko pojętą branżę konopną, a także ludzi, którzy mają na nią wpływ. Biznesmeni, politycy oraz naukowcy mający decydujący wpływ na konopny postęp w skali globalnej spotkają się w tym tygodniu w Berlinie, aby omówić przyszłość konopi w Europie z mocnym nastawieniem na rynek niemiecki.

Dlaczego tegoroczna konferencja skupi się tak mocno na naszych zachodnich sąsiadach? Niemcy to największy rynek medycznej marihuany w Europie, a gdy dodamy do tego śmiałe deklaracje wiodących niemieckich polityków na temat liberalizacji prawa konopnego – otrzymamy odpowiedź. Wart zaznaczyć, że zmiany w niemieckim prawie mogą zainicjować także zmiany w całym regionie, do którego należy także Polska.

W trakcie paneli posłowie z Bundestagu ze wszystkich zainteresowanych partii (FDP, CDU, Lewica, SPD oraz Zieloni) będą dyskutować o przyszłości konopi w Niemczech i Europie. Jest to o tyle istotne, że dyskusja nie będzie się toczyć wokół tego czy konopie indyjskie legalizować, ale jak ten proces przeprowadzić najskuteczniej. Kwestia „czy legalizować” wydaje się być już rozstrzygnięta. Olaf Scholz, kandydat na Kanclerza wywodzący się z drugiej największej partii w Niemczech mówi wprost o potrzebie legalizacji oraz wpisał ja do swojego programu, przeczytasz o tym T U T A J, a szefowa ds. polityki narkotykowej zapowiedziała ostatnio depenalizację posiadania do 6. gramów marihuany na terenie całych Niemiec.

Drugim wiodącym tematem konferencji będzie kwestia rozwoju i przyszłości Europejskiego rynku CBD.

Nie możemy się doczekać, aby być jednym z niewielu wydarzeń branży konopnej na żywo w tym roku. Pragniemy zapewnić uczestnikom doskonałe możliwości nawiązywania kontaktów twarzą w twarz. ICBC jest forum nastawionym na wymianę wiedzy oraz doświadczeń na temat użytkowania tej rośliny

– mówi Alex Rogers, założyciel ICBC

W Niemczech istnieje na chwilę wiele napięć politycznych przed nadchodzącymi wyborami federalnymi, w związku z czym było dla mnie szczególnie ważne zorganizowanie w tym roku ponadpartyjnego panelu promującego wzajemną wymianę informacji i doświadczeń na ten ważny temat

-dodaje Rogers

Udział w konferencji ICBC Berlin 2021 zapowiedzieli przedstawiciele 80. krajów z całego świata.

Zobacz naszą relację z ICBC Berlin 2019, znajdziesz ją T U T A J.

Strona wydarzenia: International Cannabis Business Conference

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia konferencji zapraszamy na relację na żywo na naszym kanale Facebook, do zobaczenia!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać