litwa zalegalizowala medyczna marihuane

W czwarte Litwa zalegalizowała medyczną marihuanę. Konopie pojawią się w aptekach w maju 2019 roku. Mykolas Majuskas, poseł partii konserwatywnej Związek Ojczyzny – Litewscy Chrześcijańscy Demokraci oraz główny inicjator legalizacji medycznej marihuany na Litwie oświadczył, że jest to historyczna decyzja.
.
Poseł Mykolas Majuskas przez rok czasu przekonywał Sejm o pozytywnych właściwościach medycznej marihuany oraz liczbie potencjalnie oczekujących na nią pacjentów, którzy cierpią na poważne choroby. Za nowelizacją ustawy postawiło się dziewięćdziesięciu Litweskich posłów ze 141-osobowego parlamentu.

Litwa zalegalizowała medyczną marihuanę

Przewodnicząca litewskiej komisji ds. Zdrowia, Agnė Širinskienė, popierająca inicjatywę legalizacji medycznej marihuany na Litwie stwierdziła, że jest przekonana, że ​​rząd będzie w stanie zapewnić litewskim pacjentom bezpieczne i skuteczne produkty medyczne oparte na badaniach naukowych.

Sprzedaż leków będzie wymagać licencji od regulatora państwowego, a pacjent będzie potrzebował odpowiedniej recepty by mieć możliwość wykupu konopnych preparatów.

(Inicjator legalizacji medycznej marihuany na Litwie – Poseł Mykolas Majuskas)

„Oczywiście nie oznacza to, że marihuana będzie dostępna w aptekach dla każdego, aby zapalić przed pójściem do nocnego klubu”

– powiedział Mykolas Majauskas

„W ciągu ostatnich lat zmarło wiele osób, które nie doczekały się legalnych preparatów z medycznej marihuany”

– dodaje Majauskas.

Medyczna marihuana jest już legalna w wielu krajach Europy, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Czechach, Niemczech oraz oczywiście w Polsce. Pomijając fakt, że nie jest ona dostępna. Teraz do grona tych państw dołączyła również Litwa. Wielu pacjentów już nie może doczekać się dnia, kiedy produkty konopne pojawią się w aptekach, jednak rekreacyjne wykorzystanie marihuany wciąż pozostaje na Litwie nielegalne.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać