Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Śląskie: Bus pełen marihuany, policja przejęła 130 kg. suszu

Śląskie: Bus pełen marihuany, policja przejęła 130 kg. suszu. Śląscy policjanci ds. przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn jadących busem w którym przewozili oni 130 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość nielegalnego suszu, to blisko 4 miliony złotych. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Kryminalni z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy wojewódzkiej, pracowali nad sprawa od jakiegoś czasu. Uzyskali informację o tym, że mężczyźni mogą przewozić znaczne ilości środków odurzających. W związku z informacją, że mężczyźni mogą posiadać także broń palną, do akcji zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów.

Policyjna realizacja odbyła się na terenie powiatu pszczyńskiego. Wewnątrz busa, stojącego na terenie posesji należącej do jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany. Jest to największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku na Śląsku. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 4 miliony złotych, jednak w hurcie byłoby to ok 2-2.5 miliona złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać