Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

San Francisco: Bezdomni na kwarantannie otrzymują od miasta m.in. marihuanę

marihuanę

Bezdomni z San Francisco, u których stwierdzono obecność COVID-19 zostali ulokowani w hotelach aby odbyć kwarantannę. Dodatkowo urzędnicy uruchomili program redukcji szkód dla osób chcących wyjść z nałogu,  polegający m.in. na dostarczaniu np. marihuany oraz innych substancji odurzających osobom bezdomnym, które są w trakcie obowiązkowej izolacji. Sytuacja ta wywołała w mediach społecznościowych debatę, w której sporo osób krytykowało pomysł władz. 

Miasto potwierdziło uruchomienie programu dla bezdomnych na konferencji prasowej. Urzędnicy zaznaczyli, że dostarczanie marihuany, alkoholu oraz innych substancji jest sposobem na ochronę bezdomnych przebywających obecnie w hotelach na obowiązkowej kwarantannie. Urzędnicy tłumaczyli, że projekt ma na celu dobro osób bezdomnych i ogółu społeczeństwa.

Jeśli chodzi o osoby (bezdomne – przyp.red.) z grupy podwyższonego ryzyka, wymagające kwarantanny z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, musimy skupić się na ich wspieraniu. Spotykamy się z nimi tam, gdzie przebywają, aby można było o nich zadbać w najodpowiedniejszy sposób. W sposób, który jest dobry zarówno dla nich jak i dla naszej społeczności”.

– powiedział dr Grant Colfax z Departamentu Zdrowia Publicznego w San Francisco w rozmowie z FOX KTVU 

Przy Twitterowym wpisie na ten temat powstała mała burza, część komentujących była oburzona faktem, że z ich podatków finansowane są używki dla osób bezdomnych.  Pojawiły się wpisy osób niewiedzących  na czym polega redukcja szkód, gdzie stwierdzano, że takie działanie nie pomoże nikomu, a już na pewno nie osobom chcącym wyjść z nałogu.

Władze San Francisco i urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że taka praktyka nie jest niczym nowym i stosują ją tez inne miasta oraz, że nie jest finansowana z podatków.

Burmistrz oznajmił, że kwarantanna osób cierpiących na choroby psychiczne oraz uzależnionych od narkotyków byłaby bardzo skomplikowana, a zatrzymanie ich w warunkach izolacji byłoby znacznie utrudnione. Oczywiście wynika to z tego, że spora część tych osób krążyłaby po ulicach, aby zaspokoić nałóg.

Departament zdrowia miasta San Francisco powiedział, że strategia redukcji szkód jest najlepszą, naukowo potwierdzoną metodą radzenia sobie z problemem uzależnienia.

Nasza filozofia w zakresie leczenia osób cierpiących na uzależnienie i zaburzenia związane z używaniem różnych substancji opiera się na nauce i literaturze medycznej

– powiedział dr Colfax.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać