Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Olej z medycznej marihuany już do nabycia w aptece – wzór recepty i szczegółowe informacje

olej z medycznej marihuany

W polskich aptekach pojawiła się możliwość realizacji recepty na olej z medycznej marihuany. Jest to dobra informacja z kilku powodów, przede wszystkim dlatego, że medyczna marihuana przyjmowana doustnie w postaci oleju działa nieco inaczej niż palenie bądź waporyzacja i przy części chorób znacznie lepsze efekty daje właśnie taka metoda przyjmowania leku. Wielu pacjentów ma też problem z samym faktem palenia lub waporyzacji. Oto kilka ważnych dla pacjentów szczegółów dotyczących oleju oraz wzór recepty.

Olej z medycznej marihuany już do nabycia w aptece

Stworzenia oleju z medycznej marihuany jako jeden z pierwszych podjął się mgr farmacji Bartłomiej Zalewa znany też jako Konopny Farmaceuta. Bartłomiej jest farmaceutą, który dostrzegł niesamowity potencjał medyczny tkwiący w konopiach i postanowił skupić się właśnie na medycynie konopnej. Dokonując zakupu medycznej marihuany u Bartka pacjent zawsze otrzyma garść informacji np. o przechowywaniu suszu po otwarciu pudełka czy metodach przyjmowania, a także stworzył możliwość wypożyczania przez pacjentów waporyzatorów klasy medycznej.

Teraz Konopny Farmaceuta poszedł o krok dalej i jako pierwszy wprowadził do sprzedaży olej z medycznej marihuany, a także przygotował wzór recepty recepturowej na sporządzenie oleju.

Olej z medycznej marihuany – podstawowe informacje

Przede wszystkim zaznaczyć należy, że olej można wykonać z każdej dostępnej w naszym kraju odmiany medycznej marihuany, niektóre portale informowały, iż dostępny jest on jedynie z suszu red No 2, co jest nieprawdą – farmaceuta może go wykonać z dowolnego dostępnego medycznego suszu. O ile oczywiście dysponuje odpowiednią wiedzą i sprzętem.

Standardowe opakowanie zawiera 30 ml oleju, jest to olej konopny uzyskany zawsze z 10. gramów suszu i następnie rozcieńczony w oleju rzepakowym. Stężenie się nieco waha i jest zależne przede wszystkim od stężenia substancji aktywnej (THC) w danej partii suszu, dlatego jest ono każdorazowo badane chromatografem, a jego zawartość umieszczana na etykiecie. Stężenie THC w gotowym oleju wynosi 3 – 4%.

każdy olej poddany jest analizie ilościowej techniką chromatograficzną , w celu podania precyzyjnej zawartości kannabinoidów.

Po złożeniu recepty do realizacji, czas oczekiwania na olej to od 2 do 4 dni roboczych, natomiast może tak się zdążyć, że olej będzie dostępny od ręki. Lek w postaci oleju z medycznej marihuany można zamówić telefonicznie podając pesel oraz nr recepty.

Na chwile obecną olej dostępny jest jedynie w Katowicach przy ul. Misjonarzy Oblatów w aptece Premium-Lek, gdzie można też spotkać Bartłomieja Zalewę w celu uzyskania fachowej porady, jeżeli jest taka potrzeba, oraz w jednej z aptek dr. Max we Wrocławiu, jak tylko ustalimy dokładnie w której – tekst zostanie tutaj wzbogacony o tę informację.

poniżej przedstawiamy wzory recept na olej z medycznej marihuany, są to recepty na każdy z dostępnych obecnie w aptekach medycznych suszy, wzór należy przedstawić lekarzowi, który nie wie jak wystawić receptę na ten lek:

olej z medycznej marihuany recepta

olej z medycznej marihuany recepta

olej z medycznej marihuany recepta

Cena olejku jest ruchoma i zależy m.in. od ceny wyjściowej surowca (suszu), waha się ona w przedziale 750-800 zł za 30 ml olejku uzyskanego zawsze z 10 g. suszu.

6 komentarzy
 1. Fransuski 2 tygodnie ago
  Reply

  We Wrocławiu w aptece Dr Max na ul. Powstańców Śląskich 143 można również uzyskać olej z 5 i 10g suszu.

  Byłem kiedyś zapytać przelotem

 2. Jacek 2 tygodnie ago
  Reply

  A gdzie w receptach informacja o THC w ekstrakcie? Kolega nie bada zawartości THC w oleju. To chyba nielegalne….

  • Teone 2 tygodnie ago
   Reply

   W tekście jest przecież informacja, że każdy olej jest badany chromatografem i jest na nim na etykiecie podane stężenie.

   • Jacek 2 tygodnie ago
    Reply

    ale na recepcie lekarz musi napisać ile thc ma przyjąć pacjent. W 0,5ml za każdym razem może być różna zawartość. Wzór rp. jest do poprawy.

    • Teone 1 tydzień ago
     Reply

     Wzór jest ok. Jak sobie wyobrażasz to o czym piszesz? Jak pacjent ma odmierzyć np 30 mg THC? nie da się, natomiast jeżeli lekarz zaleci ilość kropel w temperaturze pokojowej będzie zdecydowanie lepiej 🙂

  • Bartłomiej Zalewa 1 tydzień ago
   Reply

   Szanowny Panie Jacku,

   Każdy olej jest badany pod względem zawartości substancji aktywnych i nie ma mowy o tym aby cokolwiek było nie legalne !
   Wzór recepty jest jak najbardziej prawidłowy, nie do końca rozumiem jak miała by wyglądać recepta o której Pan mówi.
   Bardzo proszę jeśli to możliwe z Pana strony o przesłanie na mój adres mailowy wzór prawidłowej recepty wg Pana.
   Pozdrawiam serdecznie, 🙂
   Bartek

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać