Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Policja zlikwidowała plantacje marihuany, wszystko zostało nagrane[VIDEO]

W wyniku swoich działań, w zeszłym tygodniu policja zlikwidowała dwie plantacje marihuany oraz udostępniła film z przebiegu całej akcji.

Jedna z plantacji zlokalizowana była w powiecie kościerskim, zaś druga w województwie Wielkopolskim. Policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku wspierał pododdział antyterrorystyczny.

Wtargnięcie na posesję

Najpierw padły pytania o broń i klucze do pozamykanych pomieszczeń, jednak zatrzymany nie chciał współpracować, więc drzwi zostały wyważone. W budynku znaleziono łącznie 3,5 kilograma środków odurzających, dwa pistolety i naboje.

W wyniku działań wywiadowczych ustalono, że podejrzani o nielegalny proceder mogą posiadać broń palną, stąd decyzja o zorganizowaniu akcji we wtorek rano. O godzinie 6:00 mundurowi wraz z grupą Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Gdańsku weszli na teren ustalonych posesji. – tłumaczy podkomisarz Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

Trzy osoby zatrzymane

W sprawie zostały zatrzymane 3 osoby, wszyscy w wieku 32 lat – 2 mężczyzn i kobieta. W trakcie przeszukiwania lokali policjanci zabezpieczyli 140 krzaków konopi indyjskich, kilogram marihuany, prawie 1,5 kilograma amfetaminy, 2 sztuki broni palnej oraz 18 sztuk ostrej amunicji – dodaje.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty oraz prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za uprawę konopi indyjskich grozi do 8 lat więzienia, dodatkowo jeden z 32-latków będzie odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz broni palnej.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać