Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Największy amerykański dystrybutor alkoholu popiera legalizację marihuany

Największy amerykański dystrybutor alkoholu popiera legalizację marihuany.

Jedno z największych stowarzyszeń handlowych obracające alkoholem w USA oficjalnie poparło legalizację marihuany rekreacyjnej. W ubiegłym tygodniu potężny dystrybutor alkoholi Washington & D.C. Wine & Spirits Wholesalers of America (WSWA) wydał oficjalne oświadczenie w którym stwierdza, iż w pełni popiera legalizację marihuany.

konkurencyjne partnerstwo

WSWA działa w branży alkoholowej od 1943 roku i obecnie dostarcza ponad 80 procent amerykańskiego wina i wódki. Oświadczenie czyni z nich pierwszą i jedyną firmę produkującą napoje alkoholowe, która otwarcie popiera legalizację marihuany rekreacyjnej w Ameryce. Jak wskazuje Marijuana Business Daily, poparcie może prowadzić do owocnego partnerstwa między dwoma branżami o konkurencyjnej historii.

W oświadczeniu WSWA stwierdza, że ​​konopie indyjskie powinny podlegać regulacji i zwraca się do rządu amerykańskiego o zezwolenie poszczególnym stanom na ustanowienie i nadzorowanie własnego ustawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich. WSWA wspomina efekty prohibicji alkoholowej i stwierdza, że ​​z powodu jej zniesienia i wprowadzenia regulacji, branża napojów alkoholowych należy do najbezpieczniejszych i najbardziej konkurencyjnych na świecie.

Nie tylko WSWA

Podczas gdy WSWA jest pierwszą firmą produkującą napoje alkoholowe oficjalnie popierającą legalizację marihuany, inni producenci alkoholi nie pozostają w tyle i też szukają swojego miejsca w nowo powstającym przemyśle.

Southern Glazer’s, jeden z największych dystrybutorów alkoholu w Ameryce, niedawno nawiązał współpracę z kanadyjskim licencjonowanym producentem Aphria.

Constellation Brands, zajmująca się dystrybucją produktów takich jak Corona, wsparła firmę Southern Glazer’s przy ostatniej inwestycji w wysokości 700 milionów dolarów w Canopy Growth Corp., kanadyjskiego dystrybutora marihuany.

Biorąc pod uwagę zauważalny związek tych dwóch branż, jest możliwe, że producenci oraz dystrybutorzy alkoholu przygotowują się do zmiany rynku(oczywiście pozostając przy alkoholu), ponieważ przemysł konopny rośnie bardzo szybko.

Przyszłość

Może to być postrzegane jako zagrożenie lub szansa, czas pokaże co przyniesie inwestowanie tych wielkich korporacji w gandzie. Jednak naszym zdaniem, lepiej aby robiła to właśnie branża legalnych narkotyków takich jak alkohol czy tytoń, aniżeli koncerny typu Monsanto czy inne DuPont.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać