jakość suszu marihuany

Dzisiaj, w czasach zmian, na całym świecie uaktywnia się powszechna akceptacja marihuany, głównie w celach medycznych, a czasem również rekreacyjnych, warto zatem wiedzieć o tym, jak ocenić jakość suszu marihuany.

W świecie legalnej marihuany możemy o niej mówić głośno. W ostatnim czasie marihuana wdziera się na salony i dość często się o niej mówi, a jeszcze nie tak dawno popularna była tylko wśród nastolatków i hipisowskich stonerów. Nikt otwarcie o tym nie mówił, a legalny dostęp był tylko snem w wyimaginowanej wyobraźni.

Aktualnie, nauka o konopiach indyjskich poszła do przodu niczym medycyna, dzięki czemu możemy mówić o czymś takim jak jakość marihuany; bo przecież trawka może być lepsza, jak i gorsza. Tam gdzie rynek konopny ma bogatą ofertę legalnej marihuany, nikt nie jest zmuszony sięgać po słabej jakości temacik. Jednakże nie każdy taką możliwość ma, a więc jak rozróżnić dobry produkt od złego? Może cały czas paliłeś słabej jakości trawkę i nawet nie wiedziałeś, że można dostać jeszcze lepszą? A może ostatni temat, którego próbowałeś był wyjątkowo dobry i teraz w głowie pojawiło ci się kilka pytań?

Jak ocenić jakość suszu marihuany

  1. Czystość – dobra marihuana to przede wszystkim czysta marihuana, pleśń, niewypłukane pestycydy, nie wspominając już o robakach czy innych ‘dolegliwościach’.
  2. Smak – trawka musi być smaczna! Bogata zawartość terpenów to coś, co lubi każdy smakosz konopi (no prawie każdy, bo przecież najważniejsze jest „że klepie”).
  3. Odczucia – wysuszona, ale nie przesuszona, jednocześnie lepka od żywicy, ale nie za lepka. Dobra marihuana jest po prostu idealnie wysuszona, dająca się skruszyć w dłoniach lub crusherze.
  4. Wygląd – bez białych ani czarnych plamek, po prostu bez dziwnych przebarwień. Ma być zieloniutka, przyodziana w jaskrawe czerwienie trychomów.
  5. Haj – po paleniu powinniśmy osiągnąć oczekiwany efekt, czyli miły i przyjemny stan, bez żadnych niespodzianek.

Te pięć podstawowych wartości składowych dobrego tematu, pozwalają w prosty sposób wyselekcjonować dobry temat. Jednak każdą z nich rozwiniemy bardziej, tak abyś po przeczytaniu tego ‘przewodnika’ został ekspertem w dziedzinie organoleptycznej oceny jakości marihuany.

(OG Kush fot. TeonePhoto)

Czystość

Czy wiesz, skąd pochodzi twoja marihuana? Nie wszyscy dostawcy są na tyle renomowani, na ile byśmy chcieli, a zwłaszcza w naszym kraju. Ogólna czystość produktu pozwala nam określić, czy temat nadaje się do palenia. Ślady pleśni, niewypłukane pestycydy czy toksyczne rozpuszczalniki pozostałe z procesów produkcyjnych są dla nas ewidentnym wskaźnikiem, że to nie to, co chcemy wdychać wraz z dymem do naszych płuc.

Jeśli chcemy dopuścić marihuanę do sprzedaży, musi przejść ona wiele rygorystycznych testów, a jednocześnie sam proces produkcji określony jest przez odpowiednie protokoły. Niestety, działania te nie powstrzymały wprowadzenia wielu zanieczyszczonych produktów na rynek. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić marihuanę pod tym kątem, jeżeli masz taką możliwość, zrób to jeszcze przed zakupem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób sprawdzić, czy twoja trawka jest zanieczyszczona zajrzyj tutaj.

Smak

Jest to rzecz oczywista, że dobry temacik będzie smakować o wiele lepiej niż jakieś niewypłukane z nawozów, nieodpowiednio przystrzyżone lub suszone habazie. Słabej jakości marihuana będzie powodować palący kaszel po inhalacji i pozostawi niesmaczny, gorzki posmak. Nie będzie to słodki smak cytrusów, czy innych owoców, tylko po prostu smak palonej materii roślinnej i chlorofilu.

Palenie dobrych konopi cechuje bardzo dobry smak. Niezależnie od tego, czy przyjmiesz hita z bonga, czy może chmurę z vapo, zaznasz wyraźnego, przyjemnego smaku. Wszystko to, dzięki terpenom zawierającym się w naszej marihuanie. To one powodują, że trawka smakuje tak dobrze. Więcej o tym, czym są terpeny przeczytasz tutaj.

Odczucia

Znasz to uczucie, gdy gnieciesz topka między palcami? Pamiętasz jak to jest? Jest miękki i puszysty, czy może twardy i kruchy? Zamienia się w proszek w dłoniach, czy może zakleja palce? Konsystencja twojego tematu mówią bardzo dużo o procesie curringu(jeżeli w ogóle miał miejsce), a jednocześnie o jego jakości. Jeśli jest zbyt mocno przesuszony, dym będzie gryzący i suchy, zaś za krótko też nie dobrze, bo zbyt mokry temat również nie jest przyjemny w paleniu.

Wysokiej jakości marihuana powinna być lekko sprężysta po naciśnięciu. Powinna mieć krystaliczne osady pokrywające pąk oraz być lekko klejąca przy rozrywaniu, uwalniając przy tym głębie swojego aromatu. W zależności od szczepu, konsystencja topków będzie się różnić, więc nie martw się na zaś, że twój temat ma luźną lub zbyt kamienną strukturę.

Wygląd

Połóż szyszkę na dłoni i przyjrzyj się, i co widzisz? Starsze i wysuszone topki mają tendencję do wytracania kolorów. Ciemnieją bądź żółkną, a czasem zwiną się i wyglądają nieprzyjemnie. Dobry temat jest niczym tęcza. W zależności od szczepu poza odcieniami zieleni mogą pojawić się takie kolory jak czerwień, pomarańcz, a nawet ciemny fiolet. O tym w jaki sposób konopie przybierają tak piękne kolory możesz przeczytać tutaj.

Słaba jakość może wykazywać oznaki pleśni, czy innego dziadostwa, chociażby martwych robaczków. Konopie w czasie uprawy najczęściej atakuje pleśń szara. Pleśń, która porasta nasz susz najczęściej jest biała i przypomina cukier puder, jest znacznie inna niż kryształy czy żywica, którą kochamy w marihuanie, więc z pewnością łatwo odróżnisz ogniska pleśni od gęstego skupiska trichomów.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki pleśni w swoim suszu, koniecznie wyrzuć to i chroń swoje płuca przed poważną infekcją. O tym jak rozpoznać, zwalczać i zapobiegać rozwojowi szarej pleśni możesz przeczytać tutaj.

Haj

No i przechodzimy do kluczowej części, choć bardzo subiektywnej, jaką jest haj. Kiedy wreszcie masz okazje spróbować dobrego tematu, zwróć uwagę jak się po nim czujesz. Czy efekt jest taki, jak się spodziewałeś? Może spodziewałeś się, że będziesz szczęśliwy i produktywny, a zostałeś wklejony w kanapę? Może sprzedawca albo jego dostawca sprzedają nieautoryzowany szczep i dostałeś inny temat niż oczekiwałeś? A może akurat był słabo hodowany i jego zawartość kannabinoidów nie jest porywającą?

Każdy szczep zapewni ci inny stan, ale zawsze będziesz chciał, aby był on przyjemny. Dobra marihuana, pod względem haju, rożni się w zależności od osoby, która ją pali. Jeden palacz woli mocniejszy, a drugi konsument słabszy haj, aczkolwiek nigdy nie chcesz mieć tak zwanego ‘bad tripa’ lub z kolei czuć niedosyt.

Wniosek

Dzięki temu krótkiemu, ale za to bardzo przydatnemu przewodnikowi na temat dobrej i złej marihuany już nigdy nie będziesz zastanawiał się nad jakością marihuany. Przed zakupem możesz sprawdzić raport laboratoryjne i gwarancje jakości poświadczane przez aptekę. Po przedstawieniu próbki, możesz się jej dobrze przyjrzeć. Kolor i zapach to cechy, na które warto zwrócić uwagę. Po zakupie, stestuj produkt. Jak smakuje? Jak się po nim czujesz? Gdy następnym razem pójdziesz na zakupy, pamiętaj o zastosowaniu tych pięciu, bardzo ważnych rad.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać