Ciekawostki Zielonego Świata Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Jak bezpiecznie zamawiać nasiona, sprzęt uprawowy i korzystać z for uprawowych

Jeśli mieszkasz w kraju, gdzie uprawa jak i posiadanie marihuany jest dozwolona, to za pewne jesteś szczęśliwym człowiekiem, który każdego dnia może odwiedzić swój ulubiony growshop czy sklep oferujący nasiona oraz bez większych problemów i stresu puścić dymka na uboczu. Specjalnie dla naszych czytelników powstał poradnik o tym, jak bezpiecznie zamawiać nasiona, sprzęt uprawowy i korzystać z for uprawowych.

Niestety w Polsce, gdzie uprawa czy posiadanie jakiejkolwiek, nawet najmniejszej ilości suszu jest surowo zabroniona, należy zachowywać szczególną ostrożność. Warto zastanowić się nad tym jak bezpiecznie zorganizować sprzęt uprawowy, nie rzucając się przy tym w oczy organom ścigania lub innym ludziom, którym bardzo przeszkadza Twoje hobby. Tak więc, na przekór przeciwnością losu, wcześniej dobrze rozplanuj swoje zakupy.

Zakupy stacjonarne

Jeśli w Twoim mieście znajduję się growshop, zleć zakupy zaufanemu koledze, monitoring może być kontrolowany przez CBŚ, sprzedawcy mogą z nimi współpracować dając namiary na osoby, które robią zakupy prognozujące chęć uprawy konopi.

Dobrą opcją jest robienie zakupów w innym mieście, najlepiej w innym województwie. Zawsze rozglądaj się czy w sklepie jak i na zewnątrz są zamontowane kamery. To bardzo ważne, policja może przeglądać nagrania z kamer i obserwować potencjalnych podejrzanych klientów. Nawet sąsiad, czy zwykły przechodzeń może zainteresować się, po co Ci tyle worków z ziemią, doniczek i innych akcesoriów mogących zdradzić Twoje szarlatańskie zamiary.

Pamiętaj by nigdy nie zamawiać nasion czy akcesoriów do uprawy na swój adres. Poproś znajomego by odebrał Twoją paczkę bądź na adres na który nie jesteś zameldowany. Ciekawą opcją są również paczkomaty. Jeśli nie musisz nie odbieraj jej od razu. Policja może kontrolować Twoją przesyłkę oraz firmę kurierską, starając się wytropić paczki z podejrzaną zawartością oraz ich odbiorców.

Mimo to, jednak nic nie zapewni Ci takiej anonimowości jak zakupy przez internet. Jednak w tym przypadku również musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach. W swojej przeglądarce ustaw tryb prywatny lub incognito.

Zawsze szyfruj swoje połączenie jeśli przeglądasz oferty sklepów ogrodniczych czy fora tematyczne o uprawie. Niezawodnym narzędziem do maskowania swoich ruchów w internecie,  jest przeglądarka sieci TOR, którą można pobrać tu:  www.torproject.org/.   Na stronie znajdziesz również poradnik jak skonfigurować TOR ze swoją przeglądarką, np. Mozilla czy Chrome

Używany sprzęcik ze znanych portali aukcyjnych?

Nie zamawiaj lamp, growboxów czy innych akcesoriów na znanych polskich portalach aukcyjnych! Sprzedawcy często oferują zużyty sprzęt, a po drugiej stronie monitora może znajdować się smutny pan, który tylko dopisuje do listy kolejne tropy. Po za tym często oferowany jest zużyty sprzęt (kilkukrotnie wykorzystane lampy sodowe czy filtry węglowe).

Rób zakupy w sprawdzonych, rzetelnych i polecanych przez wiele osób sklepach, linki do stron dobrych growshopów czy seedbanków znajdziecie na dobrych forach tematycznych takich jak WWW.GROWLIKE.PRO.

Rejestrując się w danym sklepie internetowym, by dokonać zakupu nie używaj swojego prawdziwego e-maila lub wybieraj opcję bez rejestracji konta. Dobrą opcją jest, skorzystanie z usług www.safe-mail.net, gdzie szybko zakładamy swoje konto a gdy jest ono nie używane konto automatycznie się usuwa. Nie podawaj swoich prawdziwych danych, numeru telefonu czy ID komunikatorów, przelewy rób pocztą, lub korzystając z opcji PaySafeCard, nigdy ze swojego konta bankowego.

Dobry wybór

Ciekawą opcją jest również wybranie się na zagraniczne targi konopne np. Cannafest w Pradze czy Cultiva Hanfmesse w Wiedniu, gdzie kupić można niezawodny sprzęt, w atrakcyjnych cenach od profesjonalnych sprzedawców i producentów, którzy doskonale doradzą nam w każdej kwestii związanej ze złożeniem odpowiedniego dla nas zestawu.

Plusem jest również fakt, że mamy możliwość porównania różnych produktów, nowości czy próbek oferowanych przez najbardziej rozpoznawalne na świecie marki.

Oczywiście jest to tylko nasze subiektywne spojrzenie na cały problem ponieważ każdy nasz ruch w internecie może zostawiać ślady. Żyjemy w czasach całkowitej inwigilacji; wszechobecny monitoring, stałe połączenie z internetem, lokalizacje GPS a nie wspomnimy o możliwościach waszych smartfonów. Oczywiście nie ma co wpadać w panikę, każdy ma swój rozum i zna ryzyko, jakie podejmuje wchodząc w Zielony Świat Ogrodnictwa!

 

 


Źródło: www.growlike.pro/forum

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać