Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

GORZÓW WLKP: Kolejne narkotyki nie trafią na rynek.

GORZÓW WLKP: policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę narkotyków. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła ustalić miejsca plantacji, zabezpieczyć ponad kilogram marihuany oraz przedstawić zarzuty mężczyznom zajmującym się nielegalnym procederem.

 

Codzienna praca gorzowskich policjantów polega na zapewnianiu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu. Jednym z aspektów tej pracy jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tym zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową, którzy w środę (3 stycznia) rozwikłali kolejną sprawę.

Operacyjne działania policjantów pozwoliły im ustalić adres, pod którym mogła znajdować się plantacja marihuany. Funkcjonariusze sprawdzili swoje informacje i w jednym z gorzowskich mieszkań ujawnili ponad 30 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymali także 37-latka, który na co dzień przebywał pod tym adresem.

Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do kolejnej osoby, która miał zamieszkiwać wspólnie z 37-letnim mężczyzną. Szybkie działanie kryminalnych pozwoliło na zatrzymanie 67-latka przy jednym z gorzowskich marketów. Ten podczas zatrzymania posiadał przy sobie słoik z marihuaną.

Zatrzymanie obu mężczyzn i przeprowadzenie z nimi dalszych czynności procesowych pozwoliło ustalić adres, pod którym miała znajdować się jeszcze jedna plantacja narkotyków. Tym razem funkcjonariusze przeszukali posesję w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie znaleźli ponad 1 kilogram marihuany oraz sprzęt mogący służyć do jej uprawy.

Zebrany przez gorzowskich policjantów materiał dowodowy w tej sprawie wystarczył aby przedstawić mężczyznom zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Obaj odpowiedzą za przestępstwa z art. 62 ust.1 oraz 63 ust. 1, które popełnili wspólnie i w porozumieniu. Natomiast 67-latek odpowie także za przestępstwo z art. 62 ust. 2.

 

Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii:

Art. 62:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

Art. 63:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać