Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

Central European Cannabis Forum CECF 2019 Warszawa – relacja

cecf

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć na Central European Cannabis Forum Warszawa 2019. CECF jest pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym kraju, wydarzeniem na które czekaliśmy i które mamy nadzieję, że będzie organizowane regularnie.

Central Europe Cannabis Forum CECF 2019 Warszawa

Konferencje i fora takie jak CECF to wydarzenia mocno branżowe. Głównym celem wizyty na tego typu inicjatywach jest posłuchanie mądrych ludzi, poznanie nowych osób działających w branży konopnej, wybadanie nowych trendów, zawieranie współpracy i inicjacja nowych projektów.

Takie wydarzenia często napędzają branże, a zainteresowanym wejściem w konopny biznes może dać pogląd jak on wygląda w naszym kraju, europie oraz na świecie.

Dla osób z jakiegoś powodu interesujących się tym sektorem, nie ma lepszej okazji porozmawiania z pionierami i przedstawicielami polskiej branży konopnej. Rolnicy, plantatorzy, przetwórcy konopi włóknistych, producenci produktów CBD, przedstawiciele największych firm produkujących medyczną marihuanę, przedstawiciele konopnych mediów, działacze, aktywiści i konopni artyści oraz wielu innych to osoby, które można spotkać na konferencji. Dlatego brakowało mi tego typu wydarzenia na naszym podwórku. Na szczęście braki zostały już uzupełnione.

Tematy poruszane na forum CECF dotyczyły marihuany medycznej oraz konopi włóknistych. Przedstawiciele największych działających w naszym rejonie firm takich jak Spectrum Terapeutics czy Aurora mówili o sprawach związanych z tym tematem w naszym kraju ale można było też posłuchać ekspertów od rynku niemieckiego, który jest jednym z największych rynków medycznej marihuany w europie. Nie mogło tez zabraknąć liderów leczenia medyczną marihuaną w Polsce, nie mogło zabraknąć dr. Bachańskiego, Doroty Gudaniec czy Pauliny Janowicz, a o konopiach włóknistych mówili m.in. Maciek Kowalski i Mariusz Żak.

Odbyły się też panele o tematyce inwestorskiej oraz związane z konopnymi start-up’ami.

Największymi nieobecnymi CECF byli politycy, którzy mimo, iż nic o konopiach nie wiedzą to tworzą dotyczące ich prawo. Piotr „Liroy” Marzec mówił, że mimo, iż do wielu z nich zostały wysłane w tej sprawie wiadomości – nikt nie raczył nawet odpisać. To straszne i smutne, że urzędnicy mają gdzieś wartą miliardy branżę, która pozostaje u nas w podziemiu, pieniądze trafiają do bandytów, a obywatele są karani więzieniem za kilka gramów suszu. Ustalić złe prawo potrafili, przyjść porozmawiać o jego skutkach i ewentualnych zmianach już nie potrafią.

Oto kilka zdjęć jak było na Central European Cannabis Forum Warszawa 2019. Czekamy na kolejną edycję.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać