Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

Dożynki Konopne – Rodzinny piknik konopny już za tydzień w Sandomierzu!

Dożynki Konopne

28-29 września będzie dla Sandomierza bardzo Zielonym Weekendem, ponieważ właśnie w tym czasie odbędzie się konopne, edukacyjne wydarzenie poświęcone szerzeniu informacji w zakresie zastosowania tych wspaniałych roślin w przemyśle, medycynie, budownictwie oraz o samej legalizacji. Dożynki Konopne już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend w Sandomierzu odbędą się Dożynki Konopne połączone z piknikiem rodzinnym. Impreza ma mieć charakter informacyjno-edukacyjny. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji, a także wielu prelegentów związanych z Zielonym Światem, których będziecie mogli wysłuchać podczas tego wydarzenia.

„Konopie wykiełkują w Sandomierzu!” – Skąd ten pomysł?

Wyjątkowy Zielony Event odbędzie się dzięki wyjątkowej organizatorce – Kamili Dragan – która sama jest pacjentką korzystającą z terapii medyczną marihuaną, a jak sama twierdzi, w naszym kraju brakuje wyszkolonych lekarzy i osób, którzy mogliby udzielać informacji w zakresie stosowania leczniczych konopi i sama borykała się z tym problemem.

Wraz ze swoim partnerem stworzyli projekt „InTheMiddle„, którego celem było zdobywanie i szerzenie wiedzy oraz dzieleniem się swoimi doświadczeniami związanymi z leczniczymi konopiami. Wspierając ten projekt pomogliśmy Kamili zdobyć lek(olej), który dał jej szansę na nowo rozwinąć swoje skrzydła. Tak właśnie narodziła się idea powstania Dożynek Konopnych połączonych z edukacyjnym piknikiem rodzinnym, który początkowo miał być jedynie małym, kameralnym i tematycznym wydarzeniem dla mieszkańców Sandomierza.

Podczas imprezy będziemy mogli wysłuchać prelegentów związanych z Zielonym Światem, którzy opowiedzą o swoich historiach, problemach oraz jak sobie z nimi poradzili w walce medyczną marihuanę i jej legalizację. Zjawią się między innymi takie osoby jak Piotr Liroy Marzec, Bogdan Jot, Dorota Gudaniec, Przemysław Zawadzki, Małgorzata Szakuła, a także przedstawiciele organizacji Wolne Konopie oraz mediów konopnych.

W międzyczasie planowana jest projekcja polskiego filmu dokumentalnego „Podziemie Nadziei”, którego tematyka poświęcona jest pacjentom zmagającym się z trudnościami jakie spotkali na swojej drodze w walce o możliwość korzystania z medycznych dobrodziejstw marihuany.

Dożynki Konopne – gdzie i kiedy?!

Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend – 28-29.09.2019 – na Bulwarach Wiślanych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu. Jest to urokliwe, pełne zieleni miejsce tuż nad brzegiem Wisły. Start imprezy o godzinie 12:30, a przewidywane zakończenie eventu nastąpi w niedzielę o godzinie 20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką Zielonego Świata i nie tylko! Zapraszajcie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych, niech cała Polska pozna moc tych wspaniałych roślin, widzimy się w Sandomierzu!

Zachęcamy do polubienia fanpage projektu: InTheMiddle

Link do wydarzenia na facebooku: “Dożynki Konopne”

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać