Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

USA: Zwolnienia w Białym Domu za używanie marihuany

używanie marihuany

Pięciu pracowników Białego Domu straciło posady przez używanie marihuany. Co ciekawe, stało się to chwilę po tym, jak administracja prezydenta Bidena znacząco poluzowała przepisy zakazujące używania konopi indyjskich przez pracowników administracji prezydenta. Mówi się, że gdyby nie wspomniana zmiana przepisów, prace straciło by znacznie więcej osób.

Biały Dom zwalnia za używanie marihuany

Pod koniec ubiegłego tygodnia, Biały Dom poinformował, że w związku z używaniem marihuany pracę straciło pięć osób.

Po opublikowaniu przez Daily Beast informacji jakoby dziesiątki pracowników zostało zawieszonych, poproszonych o rezygnację lub skierowanych do programu pracy zdalnej z powodu wcześniejszego używania marihuany, rzeczniczka prasowa Białego domu, Jen Psaki, poinformowała, że zwolnionych zostało jedynie pięć osób.

Kilka tygodni temu, Biały Dom zmienił swoją politykę względem marihuany. Do tej pory, o posadzie w tej instytucji mógł zapomnieć kandydat, któremu wykazano używanie marihuany w przeszłości. Po zmianie przepisów kandydat, o którym wiadomo, że w przeszłości używał marihuany nie będzie miał z tego tytułu problemu. Obecnie funkcjonujące przepisy mówią, że marihuany nie wolno używać w momencie piastowania jakiegokolwiek stanowiska w prezydenckiej administracji.

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy, że Biały Dom współpracując ze służbą bezpieczeństwa pracuje nad zmianą zasad, aby zapewnić, że wcześniejsze używanie marihuany nie spowoduje automatycznego zwolnienia personelu w Białym Domu

– napisała na Twitterze Psaki.

Najważniejsze jest to: z setek zatrudnionych osób tylko pięć osób, które rozpoczęły pracę w Białym Domu, nie jest już zatrudnionych w wyniku tej polityki

– dodała w kolejnym wpisie.

Zmiana polityki względem konopi indyjskich spowodowana jest regularną liberalizacją prawa dot. marihuany w całych stanach. To, że przepisy poluzowano, a nie całkiem zlikwidowano wynika natomiast z tego, że pomimo fali legalizacji marihuany przez kolejne stany – nadal pozostaje ona nielegalna na poziomie federalnym.

Uważa się, że gdyby nie zmieniono przepisów, po ostatnich kontrolach pracę straciło by znacznie więcej osób. Obecnie nie musi się obawiać nikt kto zioła używał w przeszłości, jeżeli jednak chcesz pracować a obecnej administracji prezydenta – konopie musisz na jakiś czas odstawić na bok.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać