Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Mastercard zabrania płatności za legalną marihuanę swoimi kartami

Mastercard zabrania płatności za legalną marihuanę swoimi kartami

Mastercard zabrania płatności za legalną marihuanę swoimi kartami w Stanach Zjednoczonych. Spółka swoją decyzję tłumaczy względami prawa federalnego. Jest to kolejna w ostatnich latach firma z sektora finansowego, która nie chce pośredniczyć w pobieraniu opłat za legalne produkty konopne. Niestety branża legalnych konopi indyjskich ma nadal problemy, które nie występują w przypadku innych branż. Oto więcej informacji.

Mastercard zabrania płatności za legalną marihuanę swoimi kartami

Marihuana czy to do celów rekreacyjnych czy medycznych, jest zalegalizowana już w zdecydowanej większości stanów USA. W 2022 roku amerykanie wydali na marihuanę blisko 30 miliardów dolarów, od których zapłacili 3,77 miliarda dolarów podatków.

Jest to rynek bardzo rozwojowy i dochodowy dla firm, które w niego weszły. Skąd zatem problemy finansowe branży wynikające z niechęci instytucji finansowych do ich działalności?

Giganci finansowi, odmawiający obsługi legalnych firm konopnych, tacy jak PayPal czy teraz Mastercard tłumaczą się prawem federalnym, wedle którego taki biznes jest nielegalny. Mastercard zabrania płatności za marihuanę ze względu na obawę przed nałożeniem kar przez instytucje federalne.

Zgodnie z naszymi zasadami poinstruowaliśmy instytucje finansowe, które oferują usługi płatnicze sprzedawcom konopi indyjskich i łączą je z Mastercard, aby zakończyły tę działalność.

-poinformował wczoraj rzecznik firmy.

SAFE Banking – ustawa pomoże przedsiębiorcom?

Problemy firm zarabiających na legalnej na szczeblu stanowym marihuany rekreacyjnej trwają odkąd dopuszczono ją do obrotu. Wszystko wynika z tego, że w świetle przepisów federalnych, marihuana rekreacyjna jest nadal nielegalna. Dlatego już jakiś czas temu do amerykańskiego Kongresu trafiła ustawa „SAFE Banking Act”. Jest to ustawa mająca na celu chronić instytucje finansowe przed karami nałożonymi za obsługę transakcji dotyczących marihuany. Jednak z obawy przed wykorzystaniem jej zapisów w celach niezgodnych z prawem prowadzą do kolejnych rozmów nad jej kształtem i przeciąganiem w czasie momentu jej wejścia w życie.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać