Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Marszałek senatu pytany o legalizację marihuany [VIDEO]

Marszałek senatu

Wczoraj w porannej rozmowie RMF FM marszałek senatu Tomasz Grodzki, był pytany m.in. o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. „Marihuana, to jest pytanie od moich wydawców. Nie wiem czemu akurat o to młodzi ludzie chcą pytać.” – powiedział redaktor Robert Mazurek. Jakie stanowisko ma w tej kwestii marszałek?

Gdy w trakcie wczorajszej porannej rozmowy w RMF FM marszałek senatu Tomasz Grodzki był pytany o różne kwestie bieżące oraz o sprawy światopoglądowe. Wśród nich pojawiła się kwestia podejścia do marihuany rekreacyjnej oraz jej legalizacji.

Marszałek senatu o marihuanie

Pan Grodzki rozpoczął swoja wypowiedź od stwierdzenia, że marihuana jest mitologizowana.

„Marihuana jest w Polsce jak zwykle wyolbrzymiana i mitologizowana, bo to nie jest ani najsilniejszy lek przeciwbólowy ani najsilniejszy lek biorelaksacyjny”

Pan marszałek, jak widać, ma bardzo niską świadomość na temat medycznej marihuany. W wielu przypadkach występowania bólu (np. fibromialgia) jest to nie tyle najsilniejszy co jedyny pomagający środek. O padaczce lekoopornej już nie wspominając.

Jednak redaktor Mazurek szybko nakierował rozmowę na temat marihuany rekreacyjnej:

„Ale nikt nie pyta o medyczną marihuanę, co najwyżej o relaksacyjną, jak pan to ujął. Pytanie jest proste – czy będzie można w Polsce, jeżeli by to od pana zależało, kupować sobie legalnie marihuanę w kioskach, sklepach”

Senator odpowiedział, że najchętniej to by wyplenił tytoń, a co dopiero mówić o marihuanie. Z wypowiedzi wywnioskować można, że pan Grodzki uważa, iż konopie indyjskie są równie lub bardziej szkodliwe aniżeli tytoń. Co oczywiście jest bzdurą.

Marszałek senatu jest jak widać oderwany od rzeczywistości skoro zakłada, że karanie za marihuanę zmniejszy jej używanie. Jak pokazuje praktyka, takie podejście nie ma żadnych pozytywnych skutków.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać