Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Kanada: Branża piwna traci na rzecz marihuany

Branża piwna traci

Od kiedy w Kanadzie zalegalizowano rekreacyjną marihuanę, branża piwna traci na wartości. W zeszłym roku producenci złotego napoju odczuli rekordowy spadek zainteresowania ich produktami. Eksperci uważają, że powodem tej sytuacji jest właśnie legalizacja rekreacyjnego używania konopi indyjskich, co nas specjalnie nie dziwi. Przewiduje się dalsze spadki dla branży alkoholowej.

Branża piwna traci

Jak poinformował Bloomberg, w rok po zalegalizowaniu w Kanadzie marihuany, branża piwna straciła 3,9%, to rekordowy spadek.

„Trend jest znacznie gorszy od obserwowanego w latach 2014-2018, w których wolumeny przemysłu piwowarskiego spadłay średnio o 0,3 proc. To wydaje się mieć związek z legalizacją marihuany w kanadzie pod koniec 2018 r.”

– Powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Vivien Azer, analityczka Cowen.

Zdaniem specjalistów, obecny trend może się utrzymać, a spadki spożycia piwa mogą jeszcze wzrosnąć. Przyczyną tej sytuacji będą nowe produkty konopne, jak np. żywność, czy konopne liquidy do e-papierosów, zawierające m.in THC (vape peny), które na Kanadyjski rynek trafią już wkrótce.

Rynek konopi indyjskich w Kanadzie się dopiero rozwija, a jego wartość szacuje się na ok. 1,5 miliarda dolarów kanadyjskich. Rynek piwny wycenia się natomiast na 9,2 miliarda dolarów, a 23 miliardy wart jest cały kanadyjski rynek alkoholu.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać