Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Drugie posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany

legalizacji marihuany

Wczoraj odbyło się drugie posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany. Do grona posłów, którzy postanowili wesprzeć swoją osobą zespół, dołączyli zaproszeni aktywiści oraz działacze, którzy od lat starają się o liberalizację polskiego prawa narkotykowego, które przynosi same szkody. Oto co ustalono oraz o czym mówiono podczas wczorajszego posiedzenia przy ul. Wiejskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od formalnego przedstawienia się przez każdego kto dołączył wczoraj do zespołu. Zebrane grono to (po za politykami oczywiście) to osoby, które od lat starają się o liberalizację prawa dot. konopi, o zaprzestanie karania użytkowników oraz szeroki dostęp do medycznej marihuany dla pacjentów.

Pierwsze głosowanie

Zaraz po przedstawieniu się grona konopnych ekspertów, pojawiła się kwestia nazwy zespołu. Nie wszyscy uważali, że obecna nazwa jest odpowiednia, Spór dotyczył głównie słowa „marihuana” w nazwie. Jednak w głosowaniu zdecydowana większość była za utrzymaniem obecnej nazwy. Przewodnicząca zespołu, Pani Beata Maciejewska stwierdziła też, że nie można się ukrywać z tym w jakim celu zespół został powołany i jaki jest jego główny cel – legalizacja marihuany.

Pierwsze ustalenia

Pierwsza dyskusja dotyczyła w jaki sposób osiągnąć główne założenia zespołu. Część zaproszonych ekspertów liczyła na to, że prezydium zespołu ma już nakreśloną swoją wizję jak to osiągnąć i chce ją z nami skonsultować. Okazało się jednak, że prezydium liczyło na to samo ze strony zaproszonych doradców.

Po kilkudziesięciu minutach dyskusji ustalono, że pierwszym i najważniejszym celem będzie przekonanie obozu rządzącego do przychylenia się do postulatów zespołu, a przede wszystkim doprowadzenie do debaty w tej kwestii. Merytoryczna dyskusja jak to osiągnąć ma odbyć się na kolejnym posiedzeniu.

Jak słusznie zaznaczył obecny na posiedzeniu Piotr Liroy Marzec, zespół może się spotykać przez całą obecną kadencję sejmu jednak bez przekonania do swoich racji obozu rządzącego – nic nie osiągnie. Dlatego teraz politycy oraz działacze powinni zrobić wszystko aby doprowadzić do rzetelnej debaty z udziałem partii rządzącej.

W trakcie kolejnych spotkań zespołu odbędą się merytoryczne dyskusje w celu ustalenia w jaki sposób to osiągnąć.

Parlamentarny zespół ds legalizacji marihuany ma się spotykać co miesiąc, kolejne spotkanie odbędzie się w pierwszej połowie lutego.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać