Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Do pakowania marihuany zużywana jest zbyt duża ilość plastiku

do pakowania marihuany zużywana jest zbyt duża ilość plastiku.

W krajach, które zalegalizowały sprzedaż konopi do celów rekreacyjnych pojawił się problem – do pakowania marihuany zużywana jest zbyt duża ilość plastiku. Przepisy regulujące zasady sprzedaży stanowią m.in. w jaki sposób ma być ona zapakowana czego efektem bywa kilkadziesiąt gramów plastiku na kilka gramów zioła.

Problemu nadmiaru generowania plastikowych śmieci jest ogromny i dotyczy wielu aspektów naszego codziennego życia. Od dawna mówi się o ogromnych ilościach plastiku, który zanieczyszcza i niszczy nasza planetę. Jak się okazuje, nowa gałąź rynku jaka jest sektor konopny zaczyna się przyczyniać do zaśmiecania środowiska.

Przerost formy nad treścią

O sytuacji na swoim kanale YouTube opowiedział ostatnio Greg Mac, mieszkaniec Nowej Szkocji gdzie problem jest podobny, według Grega, który kupił swoją marihuanę ze sklepu NSLC, do jej zapakowania zużyto zdecydowanie za dużo materiałów sztucznych.

„Myślę, że opakowanie jest dość przesadne”

– powiedział Mac.

„Spójrzcie na to, co się wiąże z zapakowaniem jednego grama zioła – masz karton w którym jest plastikowa butelka, ta butelka jest dodatkowo zapieczętowana plastikiem, a ty ją otwierasz i widzisz, ile zioła rzeczywiście dostajesz i myślisz „Wow, dużo się tu dzieje.”

Mac kupił cztery gramy konopi, a następnie udostępnił zdjęcie online z nadmiaru plastikowych butelek, opakowań i tektury, które zostały użyte do zapakowania.

Zdjęcie zostało udostępnione setki razy, w wyniku czego wielu użytkowników wyraziło swoje niezadowolenie z takiej sytuacji.

Przepisy

W państwach, które niedawno zalegalizowały obrót marihuaną, ustawy konopne regulują też kwestie pakowania suszu. Specyfikacja zawiera takie wytyczne jak nieprzezroczysty pojemnik, podwójne pakowanie czy zabezpieczenie przed dziećmi tak samo jak w przypadku niektórych leków.

Efektem finalnym jest kilkadziesiąt gramów plastiku na czasem jeden gram suszu!

Inne używki

Co dodatkowo nie podoba się licencjonowanym sprzedawcom zajmującym się konopiami indyjskimi, którzy sprzedają te, tak skrupulatnie pakowane produkty? To, że przemysł alkoholowy nie musi przestrzegać tych samych zasad dotyczących np. ochrony dzieci. Mimo to sprzedający rozumieją wymagania, które stawia Health Canada i liczą na pewne zmiany.

Mimo, że kanadyjska legalizacja weszła w życie zaledwie kilka dni temu, w internecie już zdążyło zawrzeć, a użytkownicy nie chcą aby planeta była bardziej zanieczyszczona ze względu na legalizacje, a raczej towarzyszące jej przepisy. Pokazuje to, że świadomość ekologiczna wśród użytkowników jest duża co nas cieszy – sami też staramy się robić jak najwięcej aby postępująca degradacja środowiska ustała.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać