Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Lubicz: Wieloletnie wyroki więzienia za uprawę marihuany

Lubicz

Sąd apelacyjny w Gdańsku podtrzymał kary więzienia dla konopnych plantatorów z Lubicza: Dawid G. skazany został na 5 lat i 8 miesięcy, a Patryk M. na 5 lat.

Funkcjonariusze CBŚP podejrzewali, że w jednej z wynajętych hali w Lubiczu pod Toruniem, ktoś urządził nielegalny biznes w postaci uprawy marihuany. Kiedy funkcjonariusze wkroczyli na posesje w celu przeszukania budynku, odkryli w nim setki dojrzałych krzaków marihuany oraz kilogramy gotowego już suszu o wartości ponad pół miliona złotych.

Profesjonalna plantacja zaopatrzona w namioty, lampy grzewcze, wentylatory i filtry węglowe pozwalała na uprawę dużej ilości konopi indyjskich utrzymując przy tym najlepsze warunki dla wzrostu roślin – mówi komisarz Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Za winnych w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Toruniu uznała Dawida G. i Patryka M. Są to osoby, które notowały już wyroki za podobne sprawy, a teraz w warunkach recydywy odpowiadali za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich (art. 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) oraz wytwarzanie środków odurzających w dużej ilości (art. 53 ust. 2).

Toruński sąd wymierzył następujące kary: Dawid G. został skazany na 5 lat i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz 20 tysięcy grzywny. Patryk M. usłyszał wyrok 5 lat bezwzględnego więzienia oraz wpłatę 6 tysięcy grzywny. Okres tymczasowego aresztowania został zaliczony na poczet wypełnienia kar bezwzględnego pozbawienia wolności. Obaj oskarżeni odwoływali się od wyroków, jednak ich obrońcy nic nie wskórali.

  • 12 marca Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok w mocy. Dokonał tylko nieznacznych zmian w opisie czynu. Orzeczony w pierwszej instancji wymiar kary pozostaje jednak bez zmian – relacjonuje Joanna Organiak z sekcji prasowej SA w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać