Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Jak przechowywać trawkę przez dłuższy okres?

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo przechowywać marihuanę, może to skończyć się wysychaniem lub rozwojem pleśni w twoim suszu. Sucha trawka utraci znaczną część smaku i mocy, podczas gdy spleśniała marihuana nie jest już zdatna do użycia. Zatem jak przechowywać trawkę przez dłuższy okres?

Jeśli masz wysokiej jakości marihuanę i chcesz, aby tak pozostało, będziesz musiał bardzo się o nią troszczyć, szczególnie jeśli zamierzasz przechowywać ją nieco dłużej. Jeśli pozostawisz marihuanę w torebce twoje pąki staną się kruche w ciągu kilku dni.

Kilka prostych środków zapobiegawczych zapewni, że twoja trawka będzie aromatyczna, smaczna a zarazem zdatna do palenia, gdy następnym razem po nią sięgniesz. Istnieje kilka sposobów na to, jak przechowywać trawkę przez dłuższy okres czasu

Jak przechowywać trawkę przez kilka tygodni

Temperatura, wilgotność, światło i powietrze – wszystko to ma zdolność do degradacji związków aktywnych w twojej trawce. W rezultacie pozostawienie zioła w plastikowej torbie na stole lub w szulfadzie nie jest dobrym sposobem na przechowywanie jej przez dłuższy czas. To najgorszy sposób.

Zanim przejdziemy do sposobu przechowywania marihuany, zacznijmy od metod, o których możesz zapomnieć.

Możesz myśleć, że lodówka lub zamrażarka sprawi, że pąki będą bardziej świeże, jak w przypadku jedzenia. Jednak temperatura i wilgotność różnych lodówek zmieniają się, co nie jest dobre dla zachowania jakości twojego suszu.

Przede wszystkim odradzamy zamrażania, ponieważ niskie temperatury powodują, że trichomy są oddzielone od pąków. Trichomy zawierają wszystkie te składniki(kanabinoidy i terpeny), dla których używamy marihuany. Mrożenie zioła jest przydatne podczas produkcji haszyszu lub kiefu, ponieważ łatwiej oddzielić trichomy od części roślinnej. Tak więc trzymaj się z daleka od lodówki i zamrażarki. Przechowuj swoje ziółko w miejscu o bardziej stabilnym poziomie temperatury i wilgotności.

Zimno nie jest jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić. Trzymanie trawki w gorącym miejscu, na przykład w pobliżu piekarnika, farelki lub kaloryfera, spowoduje, że wyschnie zbyt szybko, straci swój aromat i będzie sianowate.

Szczelny, szklany pojemnik

Aby chronić trawkę przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych, zalecamy szczelny szklany pojemnik. Istnieją plastikowe hermetyczne pojemniki, ale muszą być to tworzywa przeznaczone do przechowywania żywności.

Szklany słoik jest najlepszym sposobem, jeśli chodzi o opłacalne, długoterminowe przechowywanie. Każdy szczelny szklany pojemnik się nadaje. Wierzch powinien mieć pełne uszczelnienie, aby całkowicie chronić pąki przed wystawieniem na działanie powietrza. Gdy twoje pąki trafią do szklanego słoika, wystarczy trzymać go z dala od światła i ciepła.

Istnieją również hermetyczne słoiki ultrafioletowe z ciemnego szkła, które pomagają chronić trawkę przed światłem, nawet jeśli postawisz go w oświetlonym miejscu. W szczelnym słoiku ze szkła ultrafioletowego jedynym elementem, o którym musisz się martwić, jest temperatura. Dopóki nie przechowujesz go w szafce nad kuchenką lub gdzieś gdzie jest gorąco, twoje pąki powinny pozostać świeże w takim słoiku.

Jeśli zużyjesz swoją trawkę w ciągu miesiąca, regularnie otwierając słoik, to szczelny szklany pojemnik przechowywany w chłodnym, ciemnym miejscu powinien być wszystkim, czego potrzebujesz. Twoje ziółko powinno utrzymać świeżość do każdej sesji.

Jak przechowywać zioło w dłuższych okresach czasu

Jeśli nie chcesz palić niesmacznej, słabej trawki, która kiedyś była świetna i aromatyczna, podejmij następujące kroki, aby chronić swoją marihuanę przez długi czas.

Aby jednak pąki pozostały niezmienione nawet przez miesiące, możesz włożyć specjalną torebkę regulującą wilgoć do hermetycznego pojemnika, w którym przechowujesz swoje „smakołyki”

Torebki pochłaniające wilgoć mają różne poziomy pochłaniania wilgotności, już wyschnięty materiał potrzebuje wyższej wilgotności względnej, aby powrócić do życia. Jednak w przypadku świeżej odpowiednio konserwowanej marihuany, można lub wręcz należy zastosować pochłaniacz wilgoci, aby zachować jakość i zapobiec rozwojowi pleśni. Torby pochłaniające wilgoć kupisz w dobrych sklepach z akcesoriami dla palaczy lub ze sprzętem do uprawy.

Marihuana przechowywana w szczelnym, szklanym pojemniku z paczką utrzymującą wilgotność, przechowywanie w chłodnym, ciemnym miejscu powinna pozostać świeża przez wiele miesięcy. Szklany słoik przepuszczający promienie UV powinien być wystarczający do krótkotrwałego przechowywania twojego ziółka.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać