Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Premier Mateusz Morawiecki sprzeciwia się legalizacji marihuany gdyż nie posiada na jej temat podstawowej wiedzy

mateusz morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki sprzeciwia się legalizacji marihuany gdyż nie posiada na jej temat podstawowej wiedzy? Tak wynika z wypowiedzi prezesa rady ministrów. Czy gdyby premier posiadał wiedzę jak jest naprawdę to szansa na zmianę prawa byłaby większa? Czy gdyby wiedział jak bardzo się myli, a jednocześnie uświadomił sobie jak potężne wpływy do budżetu przyniosłaby legalizacja to zmienił by zdanie? Możliwe. Wypowiedź premiera pokazała też jak bardzo oszukał wszystkich pewien parlamentarny zespół, który zobowiązał się w pierwszej kolejności do konopnej edukacji polityków obozu rządzącego. Oto więcej informacji.

Premier Mateusz Morawiecki sprzeciwia się legalizacji marihuany gdyż nie posiada na jej temat podstawowej wiedzy

Stosunkowo niedawno, gościem kanału „Przygody Przedsiębiorców” był premier Mateusz Morawiecki. Adrian Gorzycki, gospodarz programu, zadał szefowi rady ministrów pytanie o legalizacje marihuany rekreacyjnej. Co odpowiedział Mateusz Morawiecki?

„Ja jestem przeciwny. Lecznicza marihuana to jest jedna rzecz, a używanie miękkich narkotyków w celach rekreacyjnych to jest coś, co moim zdaniem tworzy ryzyko wejścia w całą tą przestrzeń narkotykową. Komuś może nie wystarczyć potem miękki narkotyk, sięgnie po twardy narkotyk i dochodzi do tragedii.”

-mówił Mateusz Morawiecki, i dodał:

„Jestem przeciwnikiem narkotyków we wszelkich postaciach. Musiałbym być długo przekonywany, aby zgodzić się na coś takiego, ponieważ uważam, że miękkie narkotyki też są groźne. Widziałem statystyki z innych krajów – Holandii i Belgii, które pokazują, że jednak miękkie narkotyki też prowadzą do twardych narkotyków i bardzo bym się tego obawiał”

Prowadzący zadał tez pytanie o alkohol i o to czemu zatem mocne alkohole są ładnie opakowane i dostępne na każdym rogu, oto co odpowiedział Morawiecki:

„Jesteśmy społeczeństwem wolnym, jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnych ludzi i dlatego tego typu ograniczeń nie zamierzamy wprowadzać. Proszę zauważyć, że w Polsce i w różnych innych krajach są ograniczenia dotyczące reklamy alkoholu, albo możliwości sprzedawania alkoholu oraz ekspozycji alkoholu w różnych miejscach, aby młodzi ludzie byli mniej narażeni na sięganie po alkohol, więc nie jest to towar dostępny bez ograniczeń.”

Skąd u premiera taka niewiedza na temat marihuany?

Teoria bramy (gateway drug) – tak nazywa się błędna teoria rozpowszechniana przez dekady przez propagatorów konopnej prohibicji. Ten niezwykle popularny mit mówi, że marihuana jest bramą, wstępem do sięgnięcia po tzw. twarde narkotyki.

O tym, że jest to kompletna bzdura i nie ma żadnej korelacji przyczynowo skutkowej pomiędzy używaniem marihuany, a sięganiem po inne używki wie niemal każdy użytkownik marihuany zarówno rekreacyjnej oraz medycznej. Mit ten został też obalony naukowo. Mało tego, badania wykazały ponad wszelką wątpliwość, że jedynym „gateway drug” jest… alkohol.

Tutaj nasuwa się jedna myśl: Czy serio marihuana rekreacyjna jest w Polsce nielegalna ponieważ rządzący nie maja na jej temat podstawowej wiedzy? Czy serio do naszego budżetu nie wpływa ok. 10 mld złotych każdego roku z tytułu sprzedaży rekreacyjnej marihuany bo rządzący z premierem na czele nie maja na jej temat podstawowej wiedzy? Czy serio osadza się w aresztach i brudzi w papierach tysiącom młodych Polaków za posiadanie marihuany bo rządzący z premierem na czele nie mają na jej temat podstawowej wiedzy?

Dokładnie tak. Marihuana jest u nas nielegalna bo nie ma świadomości na jej temat.

Powołany ponad 2,5 roku temu Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, podczas pierwszego spotkania z doradcami społecznymi zobowiązał się, że przede wszystkim zajmie się edukacją posłów oraz rządzących z zakresu konopi. Przewodnicząca zespołu, poseł Beata Maciejewska w trakcie tego spotkania przyznała, że złożenie ustaw (które były już gotowe) bez uprzedniego wyedukowania posłów obozu rządzącego – nie ma sensu. Wypowiedzi premiera świadczą natomiast o tym, jak bardzo pani Maciejewska i cały zespół zwyczajnie oszukali całe środowisko konopne nie robiąc niczego po za złożeniem projektów ustaw i zrobienia wokół tego politycznej szopki, traktując środowisko konopne jak idiotów, którzy nie wiedzą na czym polega realna polityka. Jestem przekonany, że żaden z posłów nie otrzymał materiałów edukacyjnych, które pani Maciejewska zobowiązała się posłom dostarczyć. Wypowiedź premiera o marihuanie rekreacyjnej jest na to najlepszym dowodem.

1 Comment
  1. Bogdan Jot 2 lata ago
    Reply

    Mój komentarz -nie tyle do powyższego tekstu, co do wypowiedzi premiera- zawarłem w tym wpisie blogowym: https://odklamywaniemarihuany.pl/premier-dal-glos/.

    Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać